Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, prosím, potřebovala bych radu, jak správně ovlivnit velikost dýní. Když nebudu počítat loňský, celkem neúspěšný rok, kdy mi vyrostal jedna velká dýně (Prince crown), která nestihla správně dozrát, tak letos pěstuji dýně prakticky prvním rokem. Mám letos několik druhů dýní a rostou nádherně.

Jde mi hlavně o hokkaida. Nasazují samý plod, několik je už opylených a zvětšují se, ale nechci, aby byly moc malé. Ráda bych, aby měly zhruba 1,5-2,5 kg. V jedné zahr. knize píšou, že se mají nechat 2-3 plody na rostlině.
Něktré plody jsem už vylámala, ale nechat jich tak málo se mi nechce. To by nebyl dohromady ani jeden plod na šlahoun.
Jak to tedy správně udělat? A jak poznám, že se plod už nebude zvětšovat? A kdy počítat s tím, že z opyleného plodu ještě nějaká dýně stihne dozrát? 
A ke šlahounům... zkracujete někdo šlahouny nebo je raději nechat? Tipuji, že tvorba delších šlahounů musí rostlinu vysilovat...

A ještě k jedné dýni... Přiznám se, že už nevím, která to je... tipuji, že z doma odebraných semínek z takové velké bílé, říkají jí "pečárka".
Má několik hodně dlouhých šlahounů nikde ani náznak samičího plodu.
Může to být nesprávně dozrálým semínkem??? Nebo mám počkat a ještě něco nasadí?

Předem děkuji za nějakou radu.  Lenka 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika