Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Při zrání plodů rajčete se tvoří etylén. Některé odrůdy rajčat mají takovou genetickou výbavu, že tvarba etylenu v plodech je blokována. Tato rajčata jsou označována LSL (Long Self Life). Jsou to především hybridy, které se u nás prodávají zejména v zimě. Plody zůstávají dlouhodobě tvrdé a světle zbarvené ať jsou skladovány v jakýchkoliv teplotách. Jediný jejich problém je, že jim chybí ta správná chuť, což si můžete ověřit nákupem těchto rajčat v Supermarketech. Americké rajče Burpee´s long keeper jsem nikdy nepěstoval a asi nebudu pěstovat. Má asi stejnou genetickou výbavu jako jako rajčata LSL. Pro zajímavost hodnocení mých přátel z webu Tomatoville: „Jednou jsem se pokusil Burpee Longkeeper, ale nikdy. chuť byla horší než Supermarket rajčat.“ Gill „Ve skutečnosti, já jsem se těžko rozhodnout, zda jsou lepší než obchodě koupil rajčata nebo ne.“ Tania U nás v ČR jsou také k dispozici semena LSL odrůd a dokonce firma SEMO nabízí odrůdy MSL (Bejbino, Torino,…) kde není tvorba etylénu blokována, ale pouze zpomalena. Dokonce rajče Bejbino bylo na tomto webu jeden čas hodnocena jako nejchutnější. Já jsem od nich ustoupil, protože jsem nikdy nepoznal, zda je už rajče úplně zralé, často jsem je jedl nedozrálé. Pro dlouhodobé skladování bych Vám nedoporučil žádnou z běžných odrůd rajčat, protože to vůbec není jednoduchá věc. Kdyby to bylo tak jednoduché (například jen otázka teploty a vlhkosti) tak by u nás byly plné sklady rajčat a nemusely by se dovážet ze Španělska. Jistě by to bylo ekonomicky výhodnější, než skladovat zelí nebo brambory, možná i banány. Mr Big

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika