Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
U mne je letošní rok samý extrém, oproti předcházejícím dvěma, které byly celkem hnusné, ale zase jak na co. Není sice povodeň, ale mokro a chladno se střídá s extremními hicy, je léto a ráno jsou desítky. Réva letos nepomrzla ale v době květu byl hic a u mnohých je to poznat, rajčata na záhonech rostou jako z vody, zatím jsou zdravá ale až na vyjímky plodů celkem málo, cuketám i nakladačkám se daří stejně jako vloni, na melouny venku už přestávám věřit, cibule, česnek, jahody, maliny, ostružiny, rybíz, poprvé i nový angrešt vypadají velmi pěkně. Lilky se zmátořily a začínají kvést, papriky venku jsou jedna bída, z buráků nebude nic. Třešeň měla deset plodů, maloplodé kiwi je obsypané, broskvoně odkvetly dobře a snad udrží násadu plodů přestože stromky hrají všemi barvami, jabloně nějaké plody mají, nový obrost po dvojím ošetření je už zdravý, tohle počasí prověřilo jejich odolnost na strupovitost, na první pohled jsou vidět odolnější odrůdy. Spolehnutí je hlavně na skleníky a foliák, prozatím i na rajčata pěstovaná v kýblech, a to je na podmínky našeho jihu hodně špatná konstelace. Sázka do loterie je stále ještě réva, dokud nebude "na talíři" tak je to stále otazník. Roste krásně, násada je bohatá ale strašně žene do zeleného tak jako vše ostatní, nějakých 50-60 vysazených naroubovaných sazenic melounů jde pomalu ale jistě do hajzlu, a aby to bylo úplné, tak "profík" mi vzal před 14ti dny haldy hlíny, kde jsem vysadil dýně, totálním herbicidem a já minulý týden znovu podsazoval. Už se to klube a snad to dozraje.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika