Vypalovač plevele



adeleee - (5) - 103.201 (?) 
7.2.2016 9:33, zobrazeno: 9490x

Dobrý den, prosím máte někdo zkušenost s vypalovači plevele, takové ty pistole na stlačený plyn. Mám cca 90 m2 záhon trvalek ve svahu, ošetřuju, pleju, sem tam něco postříkám, další zbraň by se mi hodila...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 144.136 (?), 7.2.2016 9:56

nestaci teplovzdusna pistol?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 7.2.2016 10:49

stačí!

a 2 km prodlužky yes Je jen otázkou, jestli má paní podmínky vhodné pro tento způsob likvidace náletových dřevin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
adeleee - (5) - 103.201 (?), 7.2.2016 15:48

... no, mám to těsně u domu, takže tam ještě dostatečnou délkou prodlužky disponuju. Máte pravdu, že to bude na stejném principu, porovnám ceny. Spíš mě, ale zajímalo zda to ten plevel opravdu spálí alespoň trochu s kořenem a jak blízko od rostlin můžu jít s takovou pistolí, mám kromě záhonu s trvalkami i vřesoviště, tak abych si ho jedním šmahem nepodpálila :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 7.2.2016 20:00

Principů působení likvidace plevele je několik. U pěťouru a žabince jde o to, že oproti okopávání je rostlina natolik denaturovaná/devitalizovaná, že nedokončí tvorbu semínek (já osobně preferuji denaturaci v kompostu). U akátu a jiných hrebicidům odolných náletů zase tepelné poškození dokončují "choroby" a tudíž kořeny se nemohou chovat jako kořenové řízky (jak by tomu bylo při vykopání).

...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika