Totální herbicid bez glyfosátu?



host - 73.93 (?)
26.6.2019 11:34

Ked polykarbonat, tak potom aj sklo. Nemyslim okennu tabulu, s tou by hrozil uraz, ale napr. pohar od kompotu / uhoriek postavit nad rastlinu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 152.34 (?), 30.4.2018 14:44

Někdy před 4 roky jsem udělala dobrou zkušenost s likvidací klíčivých semen v kompostu (schopnost přežít kompostování mají u mě hlavně semena žabince ptačince). Na týden, kdy byly hlášeny teploty nad 30 °C (a předpověď vyšla), jsem položila černou fólii na asi 10cm vrstvu kompostu na záhonku, který byl náhodou nevyužitý. ale byl vypletý. Počet klíčivých semen se mi tak povedlo výrazně snížit. Nevýhodou je potřeba celkem velké dlouho osluněné plochy v době vegetace, ale na rozdíl od jiných metod, jako je třeba propaření, je to zadarmo. Myslím si, že větší vrstva by se už dostatečně neprohřála.  

Ve Vašem případě mám obavy, že odolné vytrvalé plevele mohou vesele obrazit ze zachovalých kořenů a za podmínek menší konkurence doženou, co zmeškaly. Díky ale za sdílenou zkušenost a jsem zvědavá, co bude dál. Kéž by to fungovalo! Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 7.5.2018 8:43

S fólií není ten efekt tak výrazný. U Lexanu pomáhá skutečnost, že je silně přitlačen k povrchu a vzduchová mezera je minimální (bez kapes). Tedy i přehřátí je vysoké. Z obavy před větrem a malým přítlakem obvykle Lexan zatěžuji kameny. Zajímavé je, že tam, kde svítí slunce, tam je vše spálené a tam, kde je úplná tma zůstávají rostliny zelené. Spálený plevel regeneruje velmi slabě. Rostliny s dužnatým kořenem nejsou úplně mrtvé, ale jsou oslabené.

Otisk kamene nad Lexanem ve spáleném plevelu
Otisk kamene nad Lexanem ve spáleném plevelu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.227 (?), 7.5.2018 14:51

Dobrý den, co se ničení plevele týče, tak já preferuji od minulého roku hořák... Vypálím tím plevel z chodníčků, skalky a i ten plevel, co nám roste mezi plotem a silnicí.. Jde to rychle a bez chemie. Viděla jsem to v Německu, kde to používá snad každý druhý. Existují malé nádobky asi s plynem, které ale moc dlouho nevydrží.. Já připojím na hořák malou bombu, nevýhoda je, že ji musím nosit všude, kde chci vypálit plevel. Samozřejmě to nejde použít třeba v záhoně, protože by se vypálilo všechno.. :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.6.2019 10:09

Před výsadbou na zapleveleném úhoru se mi solární herbicid ve formě lexanové desky velmi osvědčil. Při rytí pak jen vyhážu silnější kořeny a uschlá nadzemní část plevelů zůstane jako hnojivo. Při současných teplotách a blížícím se slunovratu mám odpleveleno za jeden den. Žížaly a hmyz se tím nezničí.

Solární herbicid
Solární herbicid
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.93 (?), 26.6.2019 11:34

Ked polykarbonat, tak potom aj sklo. Nemyslim okennu tabulu, s tou by hrozil uraz, ale napr. pohar od kompotu / uhoriek postavit nad rastlinu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 249.108 (?), 26.6.2019 12:03
Asi by to taky trochu fungovalo. Ale sklenice má větší plochu úniku tepla a možná i vyšší tepelnou vodivost. Polykarbonát (veliká deska) funguje už od března. Brání teplu unikat. Dužnaté kořeny však časem znovu obrazí. Naproti tomu některé plevele vymizí úplně. Bohužel nemám na pokusy křídlatku. Zajímal by mě výsledek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.93 (?), 19.7.2019 11:38

Dakujem, zda sa ze mate pravdu.

Za dva dni pyr uvadol, ale stale je zivotaschopny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.93 (?), 30.7.2019 15:31

Az po tyzdni celkom ozltol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.8.2019 17:04

Máte někdo vlastní zkušenost se žárovým hubičem plevele? Chodí mi na to reklamy. Pokud by se to někomu osvědčilo, tu pětistovku bych za to možná obětoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.1 (?), 18.11.2019 14:15

Velmi dobrá odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika