Svlačec - jde vyhubit mechanicky?



Stránky: 1,  2   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
17.7.2014 8:57, zobrazeno: 17348x

Také máte tu zkušenost, že čím více okopáváte, tím více jej na záhonku máte? Jak to řešíte v malinách, rybízu či borůvkách, kde nelze užít selektivní herbicid?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.21 (?), 17.7.2014 9:32

Stando, kdysi jsem někde četla, že stačí vymazat kelímek herbicidem a přiklopit na srdíčko rostliny, ale odzkoušeno to nemám.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 17.7.2014 9:36

ono jde také potřít vegetační vrchol herbicidem a ten dát do igelitového sáčku (od pečiva), ale tolik sáčků, a času nemám, abych selektivně dělal borůvkovou farmu neselektivním herbicidem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 17.7.2014 10:32

To je zvláštní, na nejefektivnější metodu likvidace tohoto plevele chemickou cestou čas nemáte a pídíte se po metodě, která bezpochyby vyžaduje mnohem víc času a úsilí? Přece musíte vědět, že mechanicky lze svlačec vyhubit jedině dlouhodobým (několikaletým) a systematickým odstraňováním jeho nadzemní části. To znamená vytrvalým pletím. Anebo dlouhodobým (několikaletým) zakrytím povrchu celého zapleveleného pozemku nějakou neprorůstající fólií, textilií, či mulčem. Nic jiného bohužel neexistuje, zatím nikdo nic zázračného neobjevil. Vlastně existuje - pozemek zatravnit. Udržovaný a kosený trávník s hustou strukturou svlačec postupně a spolehlivě vytlačí.

PS: Vy máte borůvkovou farmu? Zatím jste se nikdy nezmínil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
71hergot - (8) - 252.41 (?), 17.7.2014 10:20

Nenechat vysemenit.

Nechat vyrůst a před tím, než nasadí semena přerušit u země stonky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 96.86 (?), 17.7.2014 10:37

To já chodím a poťupávám štětcem nebo malou stříkačkou. Stejně ale často zregeneruje třeba druhý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.231 (?), 17.7.2014 10:39

Svlačec mechanicky nevyhubíte ani systematickým ukopáváním ani jinak. Na jednom místě na zahradě u zdi mi roste svlačec. Vyrazí, ukopnu. Takto laškujeme již čtyři roky a roste furt. Vy na to určitě přijdete sám, jak to udělat a pak nás poučíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.21 (?), 17.7.2014 12:20

4 roky laškování je málo... Mám asi 3ks, ukopávám a tahám při rytí oddenky už víc, než 20 let. Dosáhla jsem toho, že už téměř nemá sílu prorůst na povrch. Ale oddenky tam mám pořád na stejném místě  :-((         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 96.86 (?), 17.7.2014 13:16

Opletník plotní jsem ale glyfosátem vyhubil krásně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.21 (?), 17.7.2014 13:28

KUKY, když mne za ty roky ještě nikdy nic nepřinutilo použít nějaký herbicid, i když Roundap tam mám už asi 15 let koupený (a nepoužitý, na vyhození). Možná mne někdy časem k tomu přinutí výhonky planého šeříku, které zatím pořád decimuji jiným způsobem...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika