Pomozte určit tento plevel



ZA - (36) - 167.106 (?) 
20.6.2016 20:04, zobrazeno: 5346x

prosím opět o pomoc :-) - pro vás to bude hračka, předem díky!

Zahradu nám letos zaplavuje tento "dáreček". Začíná přízemní růžicí poměrně pichlavých listů. Následně se vytáhnou lodyhy -výška klidně i 80 cm. Malé žlutavé kvítky, dozrávají v bílé chmýří - a neštěstí může pokračovat :-(

Některé rostliny, které unikly pletí, měly lodyhu silnou pomalu jako moje ruka v zápěstí!

Řekla bych že je to mléč? Taťka si myslí, že to snad musí být nějaký bodlák... Těžko se nám likviduje (nejsme na zahradě tak často) - co by na to nejlépe zabralo?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 114.253 (?), 20.6.2016 20:17
ručně vykopat a často kosit, bodlák
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 20.6.2016 21:17

Já bych řekl, že pcháč zelinný, než ten mléč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 239.67 (?), 20.6.2016 22:24

A to já zase souhlasím se Zdenkou. Podle mého názoru to je opravdu mléč. (Snad mléč drsný?) Je jen jednoletý, takže pletím a vyrýpáváním by měl pomalu mizet.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 21.6.2016 7:41

Musí ven i s kořenem. Přetržené rostliny rychle regenerují a v tuhle dobu už se moc nesnaží narůst a kvetou... v půdě bude určitě zásoba semen, ale on se vcelku snadno likviduje ještě před kvetením - je i ve vyšší trávě dobře vidět - stačí ho poddloubnout a uschne. když už začíná kvést, musí se odstraňovat. Už by totiž mohla na rostlině nějaká semena dozrát. Pár let jsem ho v zahradě vůbec neměl, teď už druhý rok ano. Nevím, jestli jsou to probuzená semena z půdní zásoby nebo nálet z okolí... Králíci ho mají rádi, chroupou ho s chutí, jako jetel luční. Pokud jde o herbicidy, bere ho vše, co si poradí s pampeliškou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika