Pokládání textilie proti plevelům



host - 60.13 (?) 
20.5.2011 13:46, zobrazeno: 13846x

Dobrý den,

prosím o radu. Chci si zvelebit předzahrádku, kde je v současné době trávník. Chtěla bych tam dát netkanou textilii, mulčovací kůru a oblázky a následně osadit trvalkami, než položím textilii, musím záhonek zrýt nebo stačí položit textilii na původní travičku??? Děkuji předem za rady Věra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 20.5.2011 15:12

Já když jsem zakládala trvalkový záhon tak jsem trávu postříkala Roundapem počkala týden položila textilii zasadila rostliny dala kůru teď dávám i štěpky.

Trvalkový záhon
Trvalkový záhon
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 65.136 (?), 27.5.2011 16:09

Tak to se vám opravdu povedlo. Máte krásnou zahradu.

Já jsem jeden záhonek také posypal vrstvou kůry, ale textýlii jsem neměl, a kůra se dvou letech úplně ztratila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.238 (?), 27.5.2011 16:54

Honzo, lacne riesenie vide draho. To plati o folii a o type kory. Ak date koru na foliu moze vydrzat dlhsie a folia sa nakoniec vyplati. Co ma ale este vacsi zmysel kupit kvalitnu koru, velke kusky... z borovice. Ja som s drevom ziskal pomerne dost dubovej... ta je pekna len z jednej strany. Tym, ze su to naozaj kusiska, nerozhadzu ju ani vtaky. Casom na vzduchu trosku chytila taky prirodzenejsi nadych a je naozaj celkom pekna. Vypada to, ze vydrzi pomerne dlho... v pohode do dalsej zasielky dreva. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 17.5.2016 13:07

Dobry dem, jak postupujete, kdyz pokladate netkanou textilii napr mezi rajcata proti plevelu. Ja dala do ulicek az k rajcatum z obou stran a lita mi to, i kdyz jsem dala po stranach sem tam kameny. Jak se to dela spravne? Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika