Plevel nemusí být brán nutně jako obtížný, či ano?



host - 1.251 (?)
17.10.2008 16:17

Plevel je relativní věc. Horské luky nebo sekané louky v chráněných oblastech, které musí být sekané, aby se tam nějaké vzácné rostliny udržely, jsou přímo založeny na výskytu takových "cizích" rostlin mezi trávou. Stejně tak byly všechny kdysi extenzívně sekané louky na seno nebo krmení, během let pravidelného sekání 2 - 4 x ročně se tam vedle trávy vytvořilo stálé společenstvo dvouděložých kvetoucích rostlin, které vedle intenzity sekání záviselo na půdních, vlhkostních a jiných místních podmínkách.  Totéž jsou pastviny. Prostě jedině člověk, který chce poroučet větru a deští chce taky trávník jen čistě z jednoděložných trav a nesnese tam nic dvouděložného nebo dokonce kvetoucího.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 16.10.2008 20:33, zobrazeno: 8562x

S motykou a ohnutými zády mi vadí, oči jsou však spokojené. Jakou vy máte zkušenost? M.R.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 16.10.2008 21:31

To bude nejspíš svlačec, hezký. Na rozkvetlém peťouru však žádnou krásu nespatřuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 16.10.2008 22:29

Uhodl jste, pane Vysloužile. V záhonech mi svlačec vadí, ale květy se mi líbí. Bršlice kozí noha mě rovněž zatím nezaujala. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.128 (?), 17.10.2008 9:47

svlačec kvete hezky, to je pravda. Ale u nás chytá padlí, takže se to z něj snadno přenese na keříky, které objímá.

Z sympatických "plevelů" mám ráda jetelíček, takové kolečko v trávníku je hezké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 17.10.2008 10:26

Mám trošku jiný. Nicméně pod korunami velikých stromů je neméně krásný. M.R.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.251 (?), 17.10.2008 16:17

Plevel je relativní věc. Horské luky nebo sekané louky v chráněných oblastech, které musí být sekané, aby se tam nějaké vzácné rostliny udržely, jsou přímo založeny na výskytu takových "cizích" rostlin mezi trávou. Stejně tak byly všechny kdysi extenzívně sekané louky na seno nebo krmení, během let pravidelného sekání 2 - 4 x ročně se tam vedle trávy vytvořilo stálé společenstvo dvouděložých kvetoucích rostlin, které vedle intenzity sekání záviselo na půdních, vlhkostních a jiných místních podmínkách.  Totéž jsou pastviny. Prostě jedině člověk, který chce poroučet větru a deští chce taky trávník jen čistě z jednoděložných trav a nesnese tam nic dvouděložného nebo dokonce kvetoucího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.128 (?), 17.10.2008 17:04

my zas tak ortodoxní trávníkáři nejsme, máme sice nízko střižený pažit, ale těch pár jetelů a jitrocelů v tom necháme, i ty pampelišky už mě tolik netrápí, a pichlavé bodláky naštěstí už zmizely.

Jediné místo, kde mi plevel hodně vadí, a kde ho vytrhávám jsou zeleninové záhony, když jsou bodláky větší než ředkvičky... a svlačec mi škrtí okurky... cibuli...nebo pýr uprostřed trsu pažitky. Občas vezmu chemii, ale spíš jdu cestou ruka-motyka. U velké zahrady by se člověk nedoplatil, stačí že se pořád kupují různé postřiky na plísně, kadeřavost, padlí, hnojiva...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 17.10.2008 17:25

Jetel není plevel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.220 (?), 22.10.2008 9:25

Když mi v záhonku vyroste jetel plazivý nebo tolice dětelová, přesadím je do cestičky. Zrovna tak, když najdu, že mi tam klíčí něco neznámého, nechám to vyrůst už kvůli určení. Tak se mi na zahradě objevili a udržují zajímavé "plevele" jako česnek kulovitý(nebo kulatohlavý teď nevím), drchnička modrá, čistec roční - dokonce silně ohrožený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 22.10.2008 13:09

No to je fajn! M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika