plevel



Stránky: 1,  2   
host - 99.106 (?) 
1.8.2006 12:35, zobrazeno: 27496x
dobrý den, asi mě ukamenujete ale přesto se zeptám - v zahradě i v nově založeném trávníku mi roste nějaký plevel který je nízký má dužnaté listy (něco jako sukulenty) a hrozně se zozlézá po celé zahradě. když s ním nic nedělám (nezničím)tak za pár dní je schoný narůst do průměru 20 - 25 cm..Můj dotaz je co to je za plevel (je - li to podle popisu možné určit (foto nemám)a jak se ho zbavit - mám totiž pocit že když ho vytrhnu a spadne mi lístek tak snad i ten zakoření .  :o((  Postřik v nově založenémk trávníku je obtížný (zem udržuji mokrou a postřik by byl neúčinný)  jde mi o to abych věděl co to je za šmejda a něco o něm věděl. Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 72.226 (?), 31.8.2006 13:04

Postřik v trávníku klidně použijte. Důležité je, aby se nesmyl z listů plevelu, nikoliv zda je či není mokrá země. Já s úspěchem používám Bofix. Výrobce uvádí, že do 3 hodin po postřiku by nemělo pršet.  Za 3 hodiny vám zem nevyschne a pak můžete opět kropit. Zkušenosti říkají, že to pochcípá i když zaprší dříve. Výrobek hubí veškerý dvouděložný plevel (a to bude i ten Váš). Trávu nechá. Za 14 dní až 3 týdny po postřiku toho prevíta už nenajdete.
MC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.4 (?), 1.9.2006 18:03

Prosím jaká by byla spotřeba asi na tak 400 M2 ,myslím finanční. Já bych potřeboval vyřešit na jaře pampelišky a v létě jitrocel.Jsem vedle rumiště a trávy v trávníku už je pomálu.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.141 (?), 2.9.2006 23:03

po postřiku herbicidem při sejt travním semínkem

Rudi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 30.114 (?), 3.9.2006 8:49
Doporučuji Roundup Biaktiv a potom nasít novou kvalitní trávu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 99.106 (?), 11.9.2006 14:36
ten trávník je možné podset ještě teď na podzim? musí se to semeno zaválet nebo stačí to rozhodit a zalít?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 30.114 (?), 11.9.2006 22:48

stačí rozhodit  a zálivku provede příroda, pokud nebude pršet může se i zalét. Válcování je leší , ale ení podmínkou.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 74.90 (?), 7.8.2007 0:28
Zdravím, mám úplně stejný problém, je to asi opravdu nermální cestou nezničitelné, pokoušel jsem se to vytrhávat, ale to bych tam musel od rána do večera, šíleně rychle se to rozmnožuje, název jsem ještě nezjistil, ale vím, že je to dvouděložní rostlina, tak se pokusím použít postřik ny dvojděložní, to by trávě nemělo vadit...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.3 (?), 7.8.2007 8:34

Škoda, že nemáte obrázek, dávám typ na totot:

Jarní plevel, velký zdroj vitaminů a minerálů, se jmenuje šrucha zelná – portulák (Portulace oleracea). Někde je známá jako "kuří noha", více jako portulák. Původně pochází z Přední Indie.

Šrucha je jednoletá teplomilná poléhavá plodina s dužnatými listy a s masitými načervenalými stonky se vyskytuje běžně na zahradách jako první zdroj vitaminů a po dlouhém období zimy. Lysá větvená poléhavá načervenalá lodyha roste až do výšky 15 – 50 cm. Listy střídavé, pod květy nahloučené, přisedlé, podlouhle obvejčité, k bázi zúžené na rubu načervenalé, dužnaté. Malé květy po 1 – 3, úžlabní i vrcholové, žluté. Plodem je tobolka.

Bez problémů překoná i delší období sucha. Když ji na zahrádce při pletí vykopeme a necháme ležet na povrchu půdy, znovu zapustí kořeny a roste dál. Jako jednoletou teplomilnou rostlinu ji sice první podzimní mrazy zničí, ale pokud ji sami nezlikvidujeme ještě před vytvořením semen, můžeme její výskyt očekávat i v příštích letech, protože semena si udrží klíčivost i několik let.
Užívá se k přípravám zeleninového pokrmu typu špenátu, přídavek do zelných salátů, k ochucení zeleninových polévek, majonéz, k masu a rybám. Je také vhodná k zavaření do kyselého nálevu podobně jako kapary.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.251 (?), 3.7.2008 15:20

zdravim, uz jste prosim prisle na to co to je za plevel ? Mam pocit ze jde take o travinu, tudiz jednodeloznou, na to Bofix nefunguje.MA s tim take problem, roste to 2x rychleji nez okolni travnik. Zatim to vtrhavam po drbnech. Sousedi mi tvrdi, ze to meli take, ale sosutavnym sekanim to vyhubily.

Uvedena dole šrucha zelná to neni.

Ale jmeno neznam. Pokud jste uz nasle zpusob jak se ho zbavit, prosim napiste

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika