Mladý habrovy plot, odpleveleni



host - 38.250 (?) 
8.5.2015 22:45, zobrazeno: 3546x
Dobrý den, při založení živého potu jsem byl nerozvážný a neošetřil jsem půdu proti plevelu. Plot je zasazen do trojsponu a má cca 50m, takže se mi to nechce plejt ručně. Existuje něco co mohu použí? Třeba selektivní herbicid? Ale postřik nepřipadáv úvahu kvůli možnosti zahubení habru. Co něco v granulích?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 8.5.2015 23:34

namulčujte tam posecenou trávu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 9.5.2015 10:36

Granulát Casoron G už není (stejně se ale aplikoval jen v předjaří). Proti travám lze použít herbicid Targa Super. Pak ještě existuje podobný Agil, ale ten na vytrvalé trávy moc nepůsobí (hlavně jen na výdrol obilovin, pýr). Targou (a Agilem) můžete bez rizika habr při aplikaci postříkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.38 (?), 9.5.2015 11:56

Namulčovat posekanou trávu nestačí věřte, že to po celé zahradě dělám léta bez úspěchu. Jinak také používám Targu. Ovšem zrovna kolem habrového plotu ne, ten má z jedné strany trávník, z druhé louku. Habry jsem sadila do textilky, respective jsem z obou stran, natáhnula pásy s průstřihy na habry a zakůrovala, teď po letech, už je kůra pryč, ale habry už jsou velké, tak textilku pokryl humus z nich a jelikož si stíní, moc toho pod nima už neroste. Zadavateli by ani nepomohlo předem postříkat(odplevelit) jelikož v zemi je moře semen, další nalétají, takže to nemá moc význam. Záleží ale také, jestli je to v zahradě v zástavbě dlouhodobě udržované, nebo nové, budované,,na zelené louce". Já mluvím o té druhé variantě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.69 (?), 10.5.2015 15:54
Děkuji, otestuji a dám vědět jak to dopadlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.43 (?), 7.6.2015 18:58
Takže targa potěšila a něco zabila, u některých habru pozoruji lehce žluté listy, ale asi to dá, pohnojil jsem a zasypal vše stepkou. Po 14 dnech něco málo vylezlo, takže jsem to protrhal a zatím to jde..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika