Likvidace peťouru



host - 7.146 (?)
25.7.2009 13:39

Peťour se dá úspěšně likvidovat v bramborech a v rajčatech postřikem SENKOR.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 156.247 (?), 24.7.2009 19:20, zobrazeno: 14425x

Potřebuji se ho zbavit na zeleninové zahradě. Myslím, že zatím těžce prohrávám. Něco jsme postříkali a za nějaký týden vyrostl znovu, ostatní peťoury vytrhávám, snažím se, aby nevykvetly. Nestíhám. Trávím hodně času na zahradě a stačí zapršet a už to zase leze. Jediné co by pomohlo, zatravnit.Jenže to nepotřebuji. Poradí mě někdo, jak se peťoura zbavit, aniž bych se udřela? Je to vůbec reálné? Za odpovědi předem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 25.7.2009 13:03

Pěťour se dá poměrně lehce hubit pomocí herbicidů. Problém ovšem je, v jaké plodině či plodinách se vyskytuje. Neexistuje herbicid, kterým by šlo likvidovat pěťour např. v různých druzích zeleniny či jiných kulturních rostlin.

Čili, podle toho, co na své zahradě pěstujete, byste musela zvolit příslušný herbicid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.146 (?), 25.7.2009 13:39

Peťour se dá úspěšně likvidovat v bramborech a v rajčatech postřikem SENKOR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.247 (?), 26.7.2009 10:22

V rajčatech jsem ho postříkala a krásně se zlikvidoval. Jenže zapršelo a bylo jich tam zase strašně moc. Tak jsem vytrhávala. Nemám tušení jak moc škodí půdě herbicidy, které tam stříknu. Bojím se stříkat podruhé, potřetí... Sice by mě to moc pomohlo, hlavně tam, kde už je volnější místo a postřik by se hodil. Po jak dlouhé době můžu aplikovat postřik, abych si nezničila zeleninu a půdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 128.44 (?), 26.7.2009 11:02

Myslím, že postřiky to nevyřeší, v zelenině je to komplikované. Za léta souboje - stále prohrávaného s pěťourem jsem zjistil že:

1. Klíčí vždy v optimálních podmínkách tak, aby dosáhl co největšího rozvoje - umí předpovídat počasí.

2. Po pokrytí půdy již další rostlinuy nevzcházejí. Jakmile se ale povrch uvolní, okamžitě začnou klíčit další.

3. Zatím se mi nepodařilo udržet políčko zcela bez kvetoucího plevele, to je příčinou, že vzniklá semenná banka bude fungovat roky. Vitalita semen je obdivuhodná.

4. Viděl jsem zahrádky, kde pěťour byl, ale dvě tři zakrslé rostlinky. Tedy existuje místo, kde se mu nedaří. Otázka je, proč.

5. Jako jediný způsob likvidace vidím mechanické odstranění, mladé rostlinky plečkovat, starší vytrhat. Jde to dobře, stojí to čas. Nenechat vykvést. To provádět 20 roků a měl by být pokoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 26.7.2009 21:54

Ten pěťour má několik pro nás nedobrých vlastností. Vytváří semena bez opylení a ta semena jsou tak zvaně "přeléhavá". To znamená, že leží v půdě i několik let (můj předchůdce ve psaní si z vás nedělal legraci s těmi dvaceti lety) a když nastanou podmínky, vyklíčí. Třeba rytím se dostanou k povrchu půdy a zaprší a je to. Stačí, že odjedete v červnu na týden na dovolenou. Nejsem odpůrce chamie, ale na pěťour bych ji zrovna nepoužíval. Jistě nemáte hektar zahrádky a na těch záhonech stačí motyčka (škrabka) a stále podškrabávat. Za den při teplém počesí uschne. Ten, který vám uteče do květu se musí ze zahrádky odstranit. Šel by dát i do kompostu!!!???, ale do takového, kterým budete hnojit pouze trávník. V trávníku pěťour nemá šanci. Tak bojujeme s Pěťourem u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.231 (?), 1.8.2009 8:53

Napadlo me, že si dám inzerát: "Prodám léčivku - pětour maloúborový 1 tunu za 5 Kč. Osobní sběr podmínkou. Léčí kožní nemoci i paradontozu." Mimochodem, to je jeho jediná dobrá vlastnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.247 (?), 16.8.2009 16:23

Na jednom vlákně jsem četla, že jedna paní dává posekanou trávu pod jahody, zeleninu i pod kvítka. Prý nemusí trhat plevel a ještě má pohnojeno. Po přečtení mě to nadchlo. Myslíte, že by mě to mohlo pomoct i proti tomu peťourovi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.138 (?), 25.9.2009 17:28

Zkusil letos jednu věc.Pěťour jsem vytrhal a nechal ho ležet mezi řádky mrkve.Mrkev veliká, pěťour zničený a už v tom místě letos nenarostl.Příští rok to tak zkusím i mezi řádky jiné zeleniny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika