Jak se zbavit pryskyřníku z trávníku?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 193.227 (?) 
7.5.2007 17:18, zobrazeno: 41131x
Prosím o radu, jak se zbavím pryskyřníku, který stále více prorůstá trávníkem. Pokud možno bez chemie, jedná se o travnatou plochu  mezi ovocnými stromy.
Děkuji za radu.
Dáša
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 7.5.2007 21:50
Pryskyřníku svědčí světlo i polostín, vlhčí, težší půda a ne příliš časté sekání.  Pravidelným sečením a běžnou péčí o trávník jej úplně nezlikvidujete, ale účinně potlačíte.
 Mně teda pryskyřník v trávě až tak moc nevadí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.210 (?), 9.5.2007 14:09

Nejlepsi a nejsnazsi zpusob jak vyresit problem pryskyrniku je smirit se s nim a nepovazovat to dale za problem.

                 Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 10.5.2007 14:53
pryskyřník je skutečně problém, když se neseká, kvete a rozmnožuje se semenem, když se seká, rozloží listy po zemi a rozmnožuje se odnožemi. Asi nejlepší varianta, jak ho omezit je sekat a když se přijde na matčnou rostlinu se šlahouny, kde na koncích rostou další pryskyřníky, tak štětečkem roundupem na matečnou rostlinu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 10.5.2007 15:39
Občasnou vertikutací výrazně omezíte růst roslin s rozloženými listy po zemi a obecně růst všech dvouděložných rostlin. Pěstěný trávník s naroundupovanými rostlinami nevypadá pěkně, v běžném trávníku žluté kvítky snad tolik nevadí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 238.108 (?), 11.5.2007 21:49
Taky nejsem pro perfektní angličan, snesu víc než pár kvítků, ale když mám v trávníku /tedy spíš místo trávníku/ samá kvítka, to mi taky vadí. Minulý rok se mi objevil v trávě nějaký nový plazivý plevel, něco jako nízký rozrazil nebo rdesno, kvete fialově a dost rychle se rozlézá. Nevím kde se vzal, léta před tím tam nebyl. Roste ve stínu i na slunci. Nezná to někdo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 193.227 (?), 12.5.2007 7:36
Děkuji za poskytnuté rady, trávník se seče poměrně často, přesto, že neusilujeme o ten anglický.  Pokusím se si s pryskyřníkem, na základě Vašich zkušeností,  nějak poradit.
Zdravím všechny účastníky diskuse.
Dáša  :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.251 (?), 13.5.2007 13:22
Možná to je rozrazil rezekvítek, malé modré květy s bělavými okraji, teď  zrovna kvete všude u nás na zahradě.  Měl by jít omezit vyhrabáváním trávníku v létě a  přihnojováním, tráva ho potom zahluší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.108 (?), 14.5.2007 9:53
Rozrazil to není, ten znám a taky ho máme v trávníku. Tohle je plazivější, dělá to rychle odnože a ty pouští kořeny do země. Listy má tmavé, širší. Vyhrabávám to, ale je to rychlejší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.198 (?), 24.1.2009 11:45

To máme v trávníku zřejmě stejný plevel.Je to nezmar.Také nevím jak se jmenuje, ale v nízkém trávníku jsou květy na nízkém stonku, v lučním porostu je stonek vysoký jako ostatní rostliny.V trávníků jsem tuto rostlinu likvidovala Roundapem, postřik byl aplikován 2x.Nic jiného nezabralo.Jelikož jsem si však zničila trávu a rostlina má skutečně obrovsky rychlou rozmnožovací schopnost, zjistila jsem, že tudy cesta nevede, protože bych pořád jen prováděla postřik na nové rostliny plevele a trávník bych neměla nikdy.Tak jsem zaklekla a každý den plevel vydloubávám a vydloubávám.U nás roste tento plevel na humózní, vlhké, místy až podmáčené půdě a půda je kyselá. Jsem rozhodnutá, že v době počátku kvetení plevele rostlinku pošlu do receptáře nebo s ní zajdu do Botanické zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika