Jak na likvidaci Ježatky kuří nohy



Stránky: 1,  2   
host - 223.101 (?) 
19.8.2009 15:19, zobrazeno: 67882x

Máte prosím někdo zkušenosti s likvidací plevele Ježatka kuří noha v trávníku? Postřikuji Bofixem, pravidelně sekám a tento zákeřný plevel se mi nedaří zničit. Děkuji za radu. Boková

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 19.8.2009 15:44

Pokud vím, tak by měl působit Stomp 330 E, Stomp 400 SC nebo Agil 100 EC - půdní herbicidy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.142 (?), 16.7.2010 9:28

Dobrý den,

mám stejný problém. Zkouším Garlon a údajně funguje Puma Extra Speciální přípravek do jílku jednoletého, mnohokvětého a vytrvalého proti ovsu hluchému (vývozy). V dávce 0,8-1 l/ha aplikujeme do počátku sloupkování jílků. Hubí i chundelku metlici, psárku polní a ježatku kuří nohu.

Uvidíme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.209 (?), 16.7.2010 22:26

Stomp 400SC neučinkuje ani po týdenních vedrech kolem 30 stupňů Celsia a bez kapky deště! Ze zoufalství jsem použil Touchdown, totální herbicit a za 3 trpické dny je problém vyřešen!!!   ED

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 17.7.2010 0:04

Včera u nás bylo dokonce přes 38st! Tři dny se zlitá potem ploužím zahradou a snažím se ježatku a jí podobnou mrchu dostat ze záhonů. jelikož už má semena. Vám přeju, aby jste měl pravdu a herbicidem ji opravdu zlikvidoval, protože pokud už kvete, mám obavu, že semena úplně v klidu dozrají i na té,,mrtvole" !

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.202 (?), 17.7.2010 1:04

Pozor, postřiky nesmíte provádět za přímého slunce, ale spíše ve večerních hodinách. Ani bych se paní Konvalinko v těchto vedrech na zahrádku a Ježatku ani nevykašlal. Mimo zalévání skleníku a záhonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 17.7.2010 11:19

No, já bych ráda (se na to v tomhle vedru vykašlala ) jenže jak se u nás říká:,,ta potvora roste hleďavoči" a když mi vysemení, mám zase příští rok galeje Mám hektarovou,,zahrádku"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 192.74 (?), 13.1.2011 17:04

Dobrý den Vám všem, je zima a tak sedám k počítači abych nastínil, jak jsem zápasil s Ježatkou v trávníku.  Boj dlouhý, ale ani né tak úmorný. Nejdříve jsem se snažil likvidaci herbicidy, ale snad jí to i chutnalo, ruční likvidace byla marná a tak asi před 3-mi lety jsem ji nechal ať si roste. Asi tak  začátkem srpna onoho roku jsem si koupil Vetikulátor a protože jsem dost nedočkavý od přírody, trávník jsem provzdušnil. Bylo neuvěřitelné kolik zahradních koleček jsem takto vyhrabal. Protože ježatka jak jistě víte,  roste převážně v horizontálním směru, vertikální nože udělali své. Před loni i v loni jsem toto opakovat ve stejném období, protože rostlina je již dosti prorostlá travou a její semínka nezralá a tedy neschopná klíčit. Je pravdou že to co zbyde v zemi po provzdušnění, vyroste znovu, ale už né tolik, protože v žáří pomalu rostlinka odumírá. Po této době se dá říci že se Ježatka téměř neobjevuje, - i když sem tam ano. Rozhodně už nezničí 600 m trávníku. Doufám, že Vám to taky pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.214 (?), 14.7.2011 15:09

dobrý den

tak to je pěkné s tou ježatkou mám 1000m nového trávníku a jako začátečník jsem až tedko přišla na to že je to ježatka, furt jsem koukala jaká divná tráva me tam v té hřištní směsi roste v domnění že to tam asi patří dokonce jsem žluta místa s ježatkou pohnojila v domnnění že je tam špatná půda tak to jsem si tedy dala

no totálním herbicidem budu půlku pozemku dosevat no a zkusit tu Pumu nevím píšou tam že je do obilí tak nevím co to udela s trávníkem možná toho trošku zakoupím a postříkám jen kousek

zkuste prosím někdo připojit Váš boj s ježatkou at vím co s tímděkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 14.7.2011 18:38

Ježatka se tu řešila už několikrát (možná i na deseti vláknech diskuse). Doporučuji Vám vyhledat si a pozorně pročíst ony diskuse a zařídit se podle toho. Jinak nevím, jestli se něco nového v tomto směru objeví.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika