Co je to za plevel a jak ho zničit?



Vrane - (8) - 72.238 (?)
18.9.2017 21:17
Dějuji za návod k likvidaci tohoto plevele. Jsem v tom asi začátečník. Co je prosím šintovačka a motyčkazín? A týká se ten příspěvek rdesna nebo laskavce? Děkuji.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 157.239 (?), 9.9.2017 13:22

Laskavec ohnutý?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vrane - (8) - 72.238 (?), 15.9.2017 22:32
Možná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 15.9.2017 23:02

Ano laskavec. Já si ho asi navezla s hnojem, mám ho plnou zeleninovou zahradu. Samozřejmě vím - vytrhat, než se vysemení... jenže to kolikrát není v lidských siláchwink Vytrhala jsem, za týden tam bylo dalších tisíc semenáčků všude v zeleniněno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.98 (?), 16.9.2017 10:27

Chce to jen včas přejet záhonek šintovačkou, likvidace malých rostlinek je nejefektivnější, pohýbáním vrchní malou vrstvou půdy se poškodí další klíčící semena, které tímto zásahem zaschnou. Časová náročnost se dá měřit v minutách. Osobně nic nevytrhávám, nechávám ležet na nakypřené půdě, podle počasí, již druhý den neni z plevených rostlinek nic vidět. Zásada při této činnosti je, nepošlapat nakypřené s podseknutými rostlinkami, to znamená „couvat“!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 16.9.2017 11:50

To máte určitě pravdu, pokud vám nevyraší jako mě, v milionu rostlinek svazenky a afrikánů...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.132 (?), 16.9.2017 17:38

S tím milionem to, velmi kulantně řečno, přeháníte. Včasným zásahem motyčkazinem, je opravdu to nejlepší co můžete pro své zeleninové záhonky učinit, i kdyby jich bylo na miliardy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 16.9.2017 18:07

Viděl jste někdy pole, kde je rozhozena svazenka(u mne i ty afrikány) na zelené hnojení a pro včely? No, počítat ty rostlinky nebuduwinkale pokud mezitím vyroste přibližně stejné množství sazeniček laskavce, jak to chcete okopávat? Bohužel fotky jsem nepořídila..Samozřejmě v zelenině a bramborách je to něco jiné, ale co to pomůže, když se mi tam vysemení odvedle? Po tom, co sazenice povyrostly do rozumné velikosti, jsem se snažila toho co nejvíc vytrhat, jenže tím pádem, jsem si polámala a povyrvávala poněkud křehkou svazenkusad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.24 (?), 16.9.2017 20:29

Přiznám se, že jsem to zkonil, namíchal jsem to dohromady s vaším předchozím příspěvkem. Mohu vás trochu uklidnit, tím co jsem dělal já, když jsem si koupil velmi zaneřáděný pozemek. Na zeleno jsem vysel svazenku a nečekal, na to, že bude něco pro včely. Zaryl jsem na plnou hloubku, co se rýčem dá, upravil povrch a vysel hořcici. Když měla tak cca metršedesát, tak jsem ji pošlapal a zaryl. Pak jsem tam šoupnul bob a v době jeho květu opět zaryl. Dva roky jsem nic pro kuchyň nepěstoval a pak stejně další dva roky chodil mezi záhonky a potíral prorážející svlačec aminexem. Na dalším pozemku, kde hlavně pěstuji brambory se snažím o minimalizaci zásahů do půdy. Na jaře dvakrát s odstupem dva až tři týdny rotavátoruji, natáhnu války, nasadím brambory, srovnám do roviny, když brmbory zařádkují, provedu okopávku a před rozkvětem brambor, provedu nakopčení. Toť vše, na pěstebních plochách se nachází jen pěstované plodiny. Vůbec se navzrušuji, hdyž mám ve dvou arech brambor, tři merlíky a záhoncích zeleniny dva pěťoury. Jó, zelené hnojení, rýč a motyčkazín, jsou to největší blaho, které můžu zahrádce poskytnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vrane - (8) - 72.238 (?), 18.9.2017 21:17
Dějuji za návod k likvidaci tohoto plevele. Jsem v tom asi začátečník. Co je prosím šintovačka a motyčkazín? A týká se ten příspěvek rdesna nebo laskavce? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.30 (?), 18.9.2017 23:20

Prakticky se týká všech plevelů, ostatně i kulturní rostlina může být plevelem, když roste tam, kde ji nechceme. Šintovačka je tahová motyka. Motyčkazín, je nejlepší herbicid, protože nezanechává nikde škodlivá rezidua, je to jakákoliv motyka. Nezabývám se okrasným trávníkem. Všem doporučuji, alespoň prolistovat, útlou knížečku Hubíme plevele od prof. ing. Václava Kohouta, DrSc a ing. Jaroslava Mentbergera. Je velmi poučná a inspirativní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika