Čím vyhubit kostřavu?



Stránky: 1,  2   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?) 
12.5.2011 7:59, zobrazeno: 17631x

Dobrý den, já už se tu kdysi ptala. Jediný postřik na trávovité (jednodomé)rostliny mi byla doporučena Targa. Jenomže ta právě nelikviduje kostřavu. Mám,,trávu" prorostlou trsy trvalek a nemůžu se jí zbavit. Barvínek už mi prolezla celý  Postříkala jsem všechno Targou, ale jde asi většinou právě o kostřavy, prolezlé z trávníků, či se tam dostaly semena právě při zakládání trávníků... Vypadadá to hrozně  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 47.188 (?), 12.5.2011 20:57
Mňa by skôr zaujímalo ako v lucerke (vojteška) vyhubiť púpavu (smetánka?) To je na Nobelovu cenu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 23.10 (?), 25.5.2016 23:14

Prosím, kdo mi poradí. Kolik postřiku potřebuji na ošetření plochy   2 000 m2 vysazených stromků smrku proti třtině křovištní.  Kolik se naředí litrů postřiku z jednoho litru např. Pantery QT.

Moc děkuji.    Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 23.10 (?), 25.5.2016 23:27

Mohou přípravky jako Pantera QT, Fusilade Forte a Agil Forte při postřiku zasáhnout i vysazené lesní sazenice smrku a neublíží jim?  Mohou se tyto přípravky použít i na likvidaci či retardaci plevelných trav ve školce malých sazenic smrčků?  Děkuji za radu a odpověď.   Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.242 (?), 12.5.2011 21:44

Ono těch přípravků (graminicidů)na hubení jednoděložných trav je několik. Já mám v lesnictví vyzkoušený bohužel, dnes již zakázaný Gallant Super a povolený Agill 100EC, Fusilade Forte, Garland Forte, Pantera QT. Jsou to přípravky, které nezahubí všechny druhy trav, mezi ně patří např. kostřava červená. V lesnictví tyto herbicidy používáme k retardaci třtiny křovištní v lesních kulturách. Význam postřiku spočívá v tom, že zastavíme růst trávy, která nezalehne mále stromky a druhý význam je ekonomický. Chemická ochrana je levnější, než mechanická(ožínání trávy křovinořezem, kosou či dokonce srpem). Nebudu zde popisovat charakteristiku jednotlivých přípravků. Od toho je internet. Pokud máte takto zničený trávník, doporučuji jej postříkat přípravky na bázi glyphosatu (Dominator, Roudoup,Kaput, Glyfogan 480 SL aj.). Vy jste zlikvidovala jednoletý trávy a nyní Vám na ploše porostou jetel, smetanka aj.,v horším případě kopřivy, svlačce a bodláky.   Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 172.158 (?), 12.5.2011 22:59

Konvalinka nemá zničený trávník, ale kostřavou prorostlé trsy trvalek. Třeba jí některé z prvně jmenovaných postřiků pomohou. (Já se přiznám, že jsem to ještě nevyzkouše).

Glyfosatové přípravky jsou pro ni nevyhovující - nechce zničit všechno, trvalky mají zůstat.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.242 (?), 12.5.2011 23:40

Přehlédl jsem se! Bohužel jí tyto přípravky proti kostřavě moc nepomohou, ani při zvýšené koncentraci. Mohlo by dojít i k ohrožení trvalek. V tomto případě bych doporučil ožnutí kostřavy srpem, nebo křovinořezem, záleží na ploše a opatrně postříkat trsy kostřavy ručním postřikovačem s krytkou postřiku nějakým glyphosatem. Nevím, jakou Konvalinka ošetřila plochu, v jakém stavu je "trávník" dle toho bych volil další postup.   Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 13.5.2011 7:36

Je to jak píše pan Josef - mám trávy prolezlé trvalkama a většinou to budou asi kostřavy  Zkoušela jsem to už štětečkem, ale moc to nejde, ale stačí kapka a kytka v pr... - zato tráva roste vesele dál, jelikož buďto dostane malou dávku a nebo je tam víc trsů z více semen, tedy se nerozšíří postřik po celém trsu  Samozřejmě jsem plela, ale zprostřed trsu trvalek to bez jejich zničení prostě nedostanu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 151.168 (?), 13.5.2011 9:45

Řešila jsem podobný problém - stará skalka totálně prorostlá plevely, bodláky počínaje a různými trávami konče. Po třech letech marné snahy o mechanické vypletí se ukázalo, že jediným efektivním řešením je vyjmout z takto zapleveleného místa rostlinky, které chcete zachránit, očistit jim kořeny od všeho, co tam nepatří (kořeny plevelů), přesadit je jinam (pokud je to možné, tak na nějakou dobu třeba do květináčů, v nich se vám podaří vcelku lehce zlikvidovat nežádoucí zbytky plevelů, které třeba ještě mezi kytkou vyraší). A zaplevelenou plochu prostě zlikvidovat a začít na ní znovu.  
Řešením je pak buď totální herbicid (roundup, dominátor atd), nebo zakrytí kartony, starým linem atd. Až všechno vyhyne, můžete začít sázet znovu... Když to jenom poryjete a vyčistíte, tak vám tam patrně spousta zbytků plevelů zůstane a brzo budete tam, jako na začátku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 13.5.2011 7:40
Dobrý deň, záleží od plochy na ktorej máte trvalky. Ak je to menšia plocha, skúsil by som tu spomínaný herbicíd na báze glyfosátu štetcom naniesť len na lístky trávy, opatrne aby nekvapol na trvalky. Peter, Nitra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika