Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

To jste mne nepochopil pane doktore. Já neříkal že ta teplota 58°C je trvalá potřebná pro klíčení, ale že její krátkodobé překročení deaktivuje inhibitory. Jinak potom je potřeba průměrná denní teplota pro žabinec nad 2°C, pěťour maloúborný nad 8°C a pěťor srstnatý nad 12°C.

Na základě toho nemá pak cenu čekat s okopáváním, jestli vyklíčí další rostliny, když je teplo nad 20°C, protože u půdy zastíněné jakýmkoliv porostem (v případě pěťouru tak funguje autoregulace) se klíčení dalších semen zastaví a nastartuje se v další den, kdy je povrch zase silně ohřátý sluníčkem (tedy po okopání, vytrhání aj. likvidaci porostu). Proto taky pěťour neroste ve stínu (například na severní strně od kompostu), i když tam má "stejné" podmínky pro klíčení jako na volném záhonu (srážky, průměrnou denní teplotu, strukturní mírně kyselou zeminu,... a dostatečnou zásobu nažek).

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika