Výsev mrazuvzdorných Yucca



Petr_70 - (7) - 76.102 (?) 
13.5.2016 11:13, zobrazeno: 3606x

Dobrý den všem.

Prosím vás, poradí mi někdo, jak postupovat při výsevu a hlavně s následným pěstování mrazuvzorných Juk ze semen?

Vloni jsem vysel současně některé mrazuvzdorné Juky (Y. Rigida, Y. Rostrata,...) a současně mrazuvzdorné Agave. Použil jsem plastové kelímky na zmrzlinu s víky (viz foto v příloze) a jako výsevní substrát směs křemičitého písku a substrátu "B" (v poměru asi 3:1). Semena jsem zamáčkl zlehka do substrátu a zasypal tenkou vrstvou jemného křemičitého písku a zavlažil zespod podmokem.

Semena vyklíčila, ale narozdíl od Agave, která mám doteď a ve skvělé kondici mi všechny Juky postupně uhynuly - po několika měsících začaly "hnědnout" a usychat až uschly úplně... :(

Netuším, kde se stala chyba - letos bych to chtěl zkusit znova a tak bych rád poprosil o nějaké rady odborníky.
Zejména pak upřesnit odpovědi na tyto otázky:

1).Po jaké době sejmout horní víčko a zda naráz nebo zvykat postupně (např. přidávání otvorů shora). Juky mi totiž začaly chřadnout právě po sejmutí víčka (Agave nikoli!)

2) Jak hluboko semena "zatlačit" do substrátu či zasypat pískem? Můj poznatek je, že semenáče maji dlouhý a tenký kořen, který mi "přerostl ven ze substrátu" a většina rostlin brzy ležela, což jim jistě neprospělo (opět narozdíl od Agave).

3) Kdy je nutné tak asi klíčence pikýrovat? Ještě tentýž rok nebo až příští jaro? Já jsem je nechal v plastové nádobě doteď a je pravda, že jejich stav se velmi zhoršil na podzim...

Za odpovědi na uvedené otázky, stejně jako jiné připomínky k uvedenému tématu všem moc předem děkuji!!

Naklíčené Juky
Naklíčené Juky
Naklíčené Juky a Agave
Naklíčené Juky a Agave
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 211.51 (?), 18.1.2017 13:58

Yucca i agave jsou sukulentní rostliny, nedají se takto ve vlhku množit a pěstovat.Touto dobou je myslím po všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika