Trachycarpus



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
28.4.2017 22:41

Vyhnilý střed. Pravděpodobně zapaření, dlouhou dobu v zábalu bez větrání. Jestli bylo vytápění dostatečné, musíte vědět vy. Jak děláte zábal, jako máte regulaci teploty a jakou venkovní teplotu jste u ní měl?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

kapko - (2) - 110.97 (?), 28.4.2017 19:11, zobrazeno: 3871x

Najde se prosím někdo, kdo mi poradí co se s ní stalo? Mám ji asi 5 let každou zimu přežila bez problémů zakrytá topnými kabely a letos po odkrytí zelená a teď vypadá jak by usychala, srdíčko žluté, žalostný pohled.



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 28.4.2017 20:15

Vypadá namrzlá. Mě bohužel letos zmrzla v květináči ve skleníku a minulé zimy taky přežila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 28.4.2017 22:41

Vyhnilý střed. Pravděpodobně zapaření, dlouhou dobu v zábalu bez větrání. Jestli bylo vytápění dostatečné, musíte vědět vy. Jak děláte zábal, jako máte regulaci teploty a jakou venkovní teplotu jste u ní měl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.97 (?), 30.4.2017 7:27

Zábal dělám každý rok stejný, svázané listy izolepou a okolo topné kabely od  -5 a zabalené do netkané textilie, ve které nechávám otvory, aby větrala. Venkovní teplota byla dle letošní zimy, protože je zasazená venku.Po letošním odkrytí byly listy zelené a střed taky, takže nepředpokládám, že by se zapařila. Je zajémavé, že rostou nové listy, ale připadají mi napolo suché. Nevím. Ale díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 30.4.2017 14:10

Jde o několik věcí. Záleží na tom, jaké kabely se používají. Jestli se přímo dotýkají listů, neměli by mít větší výkon, než 10W/1 metr. Při vyšších výkonech (např. všude doporučované samoregulační kabely) může docházet vlivem vyšší povrchové teploty k vysoušení listů.

K zapaření v letošní zimě došlo u velkého množství zimovaných palem, protože byly v zábalu dlouho, bez možnosti větrání (oproti jiným rokům). Co tedy v jiných letech fungovalo, mohlo být letos nedostatečné. Palmy v polykarbonátových krytech dopadli lépe.

Maximální venkovní teploty byly na našem ůzemí hodně rozdílné. Co vím, tak od  -15o do -27oC. Záleží na tom, jakou teplotu se vám podařilo udržet u srdíčka palmy a kolik dostali listy.

Poškození listů se, kromě extrémních případů, projeví na listech až po určité době po odzimování. Zejména to zapaření. Uvidíte, jak se rozjede po pořádném oteplení. Každopádně by následující zimu mělo být zakrytí ještě dokonalejší, protože dvě špatné zimy po sobě jsou smrtelná kombinace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kapko - (2) - 110.97 (?), 3.5.2017 8:11

Asi budete mít pravdu, kabely byly sice kupovány na palmacycasy.cz,, ale je pravda, že letos byla daleko déle zabalena než v jiných letech vzhledem k extrémně velkým mrazům.Ostříhala jsem všechny listy, jen jsem nechala to ubohé srdíčko a uvidím. V nejhorším ji na podzim vykopeme. Velice děkuji za Váš komentář a poikud se vzpamatuje dám foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 3.5.2017 11:39

Foto určitě pošlete. Více informací by jste se dozvěděla na odborných fórech.

Spíše se mrkněte po teraristických kabelech s výkonem 10W/1 metr (např. Horn...) a kvalitním termostatu. Nejvíce se používá UT-300.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika