Semena mrazuvzdorných palem



host 
16.12.2002 18:50, zobrazeno: 18642x
Pokud chcete vyzkoušet pěstování palem ve volné zahradě,začněte od semen.Je to sice dlouhodobější záležitost,ale nejlevnější.Některé palmy se vyznačují vysokou
odolností vůči mrazu/až -23°C/ a jsou případy kdy některé druhy přežijí i -30°C.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 17.12.2002 8:01
Dle mých zkušeností semena palem velmi dlouho klíčí (až 3 měsíce), hodně jich ani nevzejde, jde nutné jim nahradit zimní období podchlazením... Po těchto zkušenostech jsem si raději volila zakoupení mladých rostlin.
Marcela Hajná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 17.12.2002 12:45
Klíčivost samozřejmě závisí od mnoha faktorů,ale mrazuodolné druhy např.Rhaphydophillum,Serenoa ,Sabal,Nannorrhops,Trachycarpus,Trithrinax,Jubaea atd. doporučuji namočit cca na 48 hod
do vlažné vody/30°C/ a potom udržovat teplotu substrátu 23-25°C s ne příliš vysokou vlhkostí.Při vyšších teplotách a vysoké vlhkosti se stává,že semena dříve naklíčí ale potom klíček uhnije.
Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.34 (?), 17.3.2011 12:43

Souhlasím s Vámi, že klíčivost závisí na mnoha faktorech.Ale Vaše ostatní informace jsou poměrně nepřesné, vzhledem k tomu, že Váš popis odpovídá klíčení teplomilných palem, nikoli mrazuvzdorných.Pokud chcete dosáhnout dobré klíčivosti semen postupujte takto.

           Semena namočte do vody.Dle velikosti semen se prodlužuje i doba.např Sabal Minor stačí jeden den, Jubaea Chilensis 72 hodin.V průběhu měňte vodu.Pak dejte semena v písku, rašelině nebo kokosovém vláknu atd. na dva měsíce do ledničky.Potom je dejte klíčit.Nyní ale to podstatné.Některá semena vyklíčí při stabilní teplotě, některá mají rády změnu denní a noční teploty a pokud jim toto nedopřejete, vyklíčí jich pouze část.A maximální teplotu můžete dotáhnout klidně na 40°C.A zahnívání klíčků, co to je?Sem tam nějakou palmu naklíčím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.215 (?), 24.2.2009 14:03

Pozor na semena nabízená v aukci Aukro. Semena několika druhů mrazuvzdorných palem, Albizie, Yuccy, Agave aj. po zasetí podle návodu ani po 6 měsících prakticky vůbec nevzešla přesto, že byl dodržen návod i podmínky na výsev. Protože mám již určité zkušenosti s výsevem těchto rostlin, domnívám se, že jsou nabízena na prodej semena stará! Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HORTICULTURIST1 - (1) - 36.34 (?), 17.3.2011 12:51

Vzhledem k tomu, že píšete o albizii, která Vám nevzešla, myslím,že problém byl někde jinde.Před nedávnem jsem dávval klíčit semena albizie, kterou jsem si dovezl z dovolené před 15 lety a semena naklíčila z 80% do deseti dnů.Tak si myslím, že šlo spíš o pěstitelkou chybu.No a juky a agave, nesmí se příliš přemokřit, když se to přežene, nenaklíčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 7.3.2012 6:42

Spolu se semeny banánovníku a yuky jsem si objednal i semena palmy Jubaea chilensis. Semena jsou poměrně velká a co se výsevu týče tak nějaké informace jsem si na netu již sehnal ale jako vždy jsou nedotažené do konce. Hlavně by mě zajímalo zda by bylo možné semeno "rozlousknout" a vysadit jen jádro, nemáte někdo zkušenosti? Díky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.10 (?), 7.8.2017 14:54

Zdravim, pravdepodobne je jiz dost pozde odpovidat, ale pro dalsi, ktere by to zajimalo, ze sve zkusenosti, semena jubaea chilensis jsem zkusil klicit jak ve skorapce, tak oloupana (da to pekelne dost prace). Neloupana klici extra dlouho, prvni ze ctyr vyklicilo pro 18 mesicich, ostatni semena shnily. Prvni z oloupanych zacalo klicit do tydne a posledni po 6 mesicich. Dale doporucuji oloupana semena chranit pred ptaky, jak jsem zjistil, dost jim chutnaji a 3 ze 4 roslinek mi tak zabili. Preji hodne zdaru pri pestovani.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika