Palmě schnou listy



host - 112.73 (?) 
20.3.2014 17:50, zobrazeno: 10534x

Dobrý den, chtěla bych moc poprosit o radu, mám palmu, kterou jsem si vypiplala ze semínka, co jsme přivezli z dovolené. Nevím tedy co je to za druh. Je malinká, po 2 letech co ji mám jí narostlo teprve 5 listů - úzkých, dlouhých vroubkovaných. Teď jsem si ale všimla, že ty listy celkově tmavnou, jako by schly celé zevnitř a ty vroubky, jak byly normálně u zdravé palmy roztažené od sebe, se stáhly, takže je šířka lísků poloviční. Špatné listy jsem odstřihla ze strachu z nějaké plísně, protože živý hmyz jsem nikde nenašla. Když jsem u špatných listů zkoušela roztáhnout vroubky od sebe a podívat se co se skrývá uvnitř, nic zvláštního jsem neobjevila, jen občas šedobílý suchý povlak ale vypadal spíš jako usazený trochu sežmolkovaný prach. Moje palmička už má teď jen dva listy a ten větší taky začíná stahovat vroubky k sobě. Tak mám strach že o ni přijdu.

Děkuji moc za každou radu, Kristýna

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.6 (?), 20.3.2014 20:25

To vypadá na něco s kořeny - vyklopte ji, mrkněte se, jaké jsou kořeny a případně ji přesaďte do nové zeminy. Navíc malé palmy potřebují první roky každoročně přesadit, nevím, jestli jste to udělala. Květináč spíš vyšší užší.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.73 (?), 21.3.2014 10:38

Ještě jsem ji nepřesazovala, měla jsem stach abych jí kořeny nenarušila, všude jsem četla, jak mají palmy kořeny strašně náchylné, že se mají přesazovat až jim lezou z květináče... Ale už mě to taky napadlo, že by to mohlo snad pomoct. Zkusím to.. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.73 (?), 21.3.2014 11:00

Tak jsem ji vyklopila a myslím, že máte pravdu. Kořínky má krásné, silné a pevné, ale všechny jsou namačkané ve spod do výšky asi 1 cm dole v květináči. Vypadá to, že by chtěly níž. Tak jí dnes půjdu kupit nějaký stejně úzký ale hlubší květináč a uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.6 (?), 21.3.2014 12:48

Nevím, jak jsou citlivé na kořeny. Mám ze semínka kanárskou, několik let dostávala vždy větší květináč. Pak šla do kbelíku a když nestačil ani ten a kořeny ji vytlačily víc než 5cm nad květináč, vyklopila jsem ji, uřízla asi 15cm dole zamotaných kořenů a zasadila znovu do stejného kbelíku (větší nádobu bych už neměla kam dát). Prý se to tak dělá, ale stejně jsem se o ni bála. Roste v pohodě dál a je spokojená.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika