Napadená palma



Stránky: 1,  2   
martinabe - (4) - 150.1 (?) 
21.4.2010 8:23, zobrazeno: 16424x

Dobrý den, po přezimování - vlastně už koncem zimy - se na listech začaly objevovat něco jako "pupínky" a listy začaly hnědnout. Je to už docela letitá dáma a dost by nás mrzelo, kdybysme o ni přišli. Uvítám jakoukoliv radu nebo zkušenosti, které nám ji pomohou vzpružit. Plánujeme ji vyměnit hlínu za čerstvou, speciálně určenou pro palmy, ale ponechat ji ve stejném květináči. Vše viz fotky. Děkuji moc. Martina

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 155.121 (?), 21.4.2010 8:45

To jsou štítenky /hmyz/, pomůže Mospilan a prolijte i půdu.    VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.119 (?), 26.4.2010 0:08

Fuj zved se mi kýbl, sou to puklice. Ale je to až moc napadané. Osobně bych to řešil tak, že ostříhám všechny rozvětvené listy. Nechal bych tam jen ty listy co se ještě nerozbalily, postříkal bych je tím mospilanem, nebo svilustopen, extra dávkou. A každý večer bych se modlil za její spasení. Jen připomínám, že vaše palma to má opravdu na hraně! Teď bych jí nepřesazoval, počkal bych až se z toho vzpamatuje, rozhodně dát do polostínu a nehnojit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.50 (?), 26.4.2010 20:24

Podle mne je to vlnatka a napadení je velmi silné.Zkuste Mospilan ale moc nezabírá.Nejúčinnější je na to Confidor ale je poměrně drahý.Musí se postříkat i zalít protože je to v kořenech i substrátu.Po cca 14 dnech zopakovat a pak preventivně ještě Mospilanem.Velmi dobrý je taky lesk na listy "Perfectplant" ale bohužel nezabije ty v substrátu a většinou rostlina časem ztratí listy, protože se tou mastnotou ucpou kapiláry a když na to zasvítí slunce tak zaschnou, takže spíše ve stínu a cca po týdnu osprchovat vodou s kapkou Jaru.Takže něco z toho můžete vyzkoušet nebo to zkombinovat.Josef Bučko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
martinabe - (4) - 150.1 (?), 24.6.2010 12:50

Zdravím, chtěla bych poděkovat za výše napsané rady. Palmu jsem několikrát postříkala mospilanem, ostříhala všechny napadené větve, prolila půdu. Už má dvě nové větve, které jsou bez napadení. Nakonec to ta stará dáma zvládla a navíc má pěkný sestřih. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.10 (?), 18.10.2014 21:18

Mohu také požádat o identifikaci nemoci mé palmy, Kkoupili ´jsme ji v hobymarketu za 300,- ve výprodeji. Všimli jsme si až doma, že má všude po sobě černé tečky, myslela jsem, že to jsou puklice, ale nejde to odstranit nehtem, některé jsou nad povrchem jiné splývají. Je to i na mladých listech, na stoncích zhora i zespod listů. Někde jsem vyčetla, že ty tečky jsou způsobeny špatnou péčí, snad přelitím.

Prosím poradíte co s tím?Má někdo zkušenost? Děkuji za odpověď.Jana


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.10 (?), 18.10.2014 21:19

ještě jedna, lépe to vyfotit nejde


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.250 (?), 19.10.2014 9:05

Tipuji to na nějakou houbovou chorobu (listová skvrnitost, septorióza apod.). Může to být třeba z přelití anebo z jiných nevhodných podmínek. U houbových chorob by měly pomoci opakované postřiky fungicidy - přípravky raději střídat. Do postřiků bych přidával dobré smáčedlo (ne náhražku typu jar) a listové hnojivo.

Možná bych palmu přesadil do nové zeminy pro palmy (podle prokořenění květináče).

A přikláněl bych se k úplnému odstranění nejvíce napadených listů (nebo bych dokonce nechal jen ten nejmladší).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.10 (?), 19.10.2014 20:13

Děkuji za rychlé info, dneska jsem to zkusila seškrábnout ostrým nožíkem a šlo to velmi špatně, po seškrábnutí jakéhosi černého sypkého škraloupu na listu byla pořád tmavá tečky.  Houbovitá choroba mě nenapadla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.10 (?), 5.2.2015 14:22

zakladatel:

Tak palma je přesazená, vypadá spokojeně, škaredé listy jsou ostříhány a roste spousta nových. Jen můj doatz směřuje na jejich vbarvu. jsou světle zelené, až do žluta. Vypadají zdravě, jen mě zaráží ta barva. Myslíte, že to časem ztmavne, nebo jí chybí nějaký prvek v zálivce?

Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika