Kvetinac



Stránky: 1,  2,  3   
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?) 
24.9.2010 11:10, zobrazeno: 24121x
Dobry den, mam tento problem - moje palma se opet tlaci ven z kvetinace. Nynejsi je vysoky asi 70 cm, vyssi uz asi neni. Pri kazdorocnim stehovani z chalupy domu, do haly se pekne nadru:), takze schanim neco umelohmotneho. Objevil jsem kalvas na maltu - ten je dost siroky, ale ne tak hluboky. Je mozne koreny zakratit, nebo slo by je rozplest? Mate s tim nekdo nejakou zkusenost? Dekuji za kazdou radu! Sterba

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 227.2 (?), 24.9.2010 11:54

Existují i větší a hlubší umělohmotné květináče s úchopy /madly/ pro snadnější přenášení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?), 27.9.2010 9:41
Zde v Jiz. Cechach Hornbach bohuzel neni. Treba do jara neco sezenu:). Diky za odpoved! Sterba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?), 9.10.2010 11:40
Ahoj, jeste poddotaz - kdyz nesezenu vyssi kvetinac a dam palmu do nizsiho, co s temi koreny? Budou tam fest natocene. Mate nekdo zkusenost, jestli jdou rozplest, aby vyska korenoveho balu se snizila? O zkraceni zivych bilych korenu, treba nozem radeji ani nechci uvazovat, to by byla zrejme jeji smrt.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 117.119 (?), 9.10.2010 12:26

Dobrý den,

řešil jsem podobný problém, nakonec to dopadlo tak, že jsem si nechal vyrobit od příbuzného dřevěný květináč na míru. Tak to berte jako inspiraci.

Bohužel, rostlina i skvětináčem váží kolem 150 kg, takže dva silní chlapy mají problém květináč usadit na místo.

Další možnost je zkrátit kořeny, ty nejspodnějších, nějakých 20- 30 cm prostě odříznout - na jaře! Také jsem to dělal a palmu to dokonce ani nespolalilo v růstu.

A další a zřejmně poslední možnost je palmu příští rok vysadit do země. Mám ho v zemi také, akorád dělám dřevěnou konstrukci a budu jí potahovat skleníkovou fólií. V zimě se bude přitápět. Funguje to v čechách už dlouho, nemusíte se toho bát..ale z ní to asi šíleně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.35 (?), 9.10.2010 15:16

Měla jsem s palmou ten samý problém, byla vylezlá napůl z květináče, a protože květináč má průměr čtyřicet centimetrů a výšku to samé a už nyní je s ním do špatná manipulace tak jsem se rozhodla k radikálnímu postupu a řekla jsem si buď to vyjde nebo ne a kořeny jsem do půlky ořezala a palmu znova zasadila, palma nejen, že nezašla ale rostou jí už nové listy a vypadá, že jí to prospělo.Jarka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?), 12.10.2010 9:13
Diky za rady!, nemuzu tomu verit, ze palma to vydrzi, kdyz ji tolik uriznu zdrave koreny. Mam obavy z plisni, nebo zahnivani. Kdyz bych to provedl, tak jakou vrstvu nove zeme davate dospod? Jakou zem? Doposud zalevam hlavne do misy, trochu odshora. Uz ji mam od nedele na chodbe, kde se netopi. Taky me napadlo misto kvetinace pouzit modry umelohmotny sud, odriznuty na potrebnou delku:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?), 15.5.2011 12:08
Ahoj, tak nakonec muselo dojit k useknuti korenu kvulu kvetinaci. Hlubsi, nez dosavadnich 70 cm v kamenine jsem nesehnal. Prikladam fotky a modlim se, aby to nase palmicka vydrzela!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.89 (?), 18.5.2011 0:01

Levou zadní,

Sice jste už palmu mohl rovnou zasadit do země, ale jestli se vám chce s ní tahat na zimu do teplejších prostor...

Mě přežila tato palma v zemi venku bez poškození. Samozřejmně s vytápěním, ale nic složitého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?), 18.5.2011 21:34
Diky za reakci! Obden jsem na chalupe a zda se, ze zije:). Na presazeni jsem pouzil substrat pro palmy a dost zalevam, kdyz je teplo. Minula leta stala stale v mise plne vody. V zime musi domu do chodby, kde je tak 10 st., na chalupe ji pritapet nemuzu:).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika