Zakalená slivovice



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 78.64 (?) 
15.1.2010 9:42

Kurec, a můžete mi říct kde mám demineralizovanou vodu vzít?? asi si koupím iontoměničovou kolonu, nebo přístroj na reverzní osmózu.přepich.ředí se normální vodou s celkovou tvrdostí do 5 stupňů tedy měkou vodou, je dobré zjistit taky knk tj uhličitanová tvrdost, i u měké vody může být vyšší podíl uhličitanů a může to skalit destilát.
dobře vypálená se nezkalí při řezení měkou vodou, nesmí se vsak ředit hodně pod 50%  kolem 40% destilát zakalí i velmi měkká voda.Ještě jak se kalu zbavit- když už se zakalí vymrazit na hodně mínus, třeba přes noc do mražáku a ráno odfiltrovat přes trychtýř s vatou nebo papírové kapesníčky, pomalu litra tak za půl hodiny.po dosažení konzumní teploty je filtrát jako křišťál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
      
host - 47.4 (?), 27.11.2018 12:21
Stalo se mi něco podobného. Rozlil sem demižon do dvou. A ředil vodou z jedné lahve (dobra voda). Jeden barýlek byl krásně čirý, jakmile sem ředil druhý už při lití sem videl jak se pramínek vody kalí. Muže to být způsobeno tím, že liju vodu do kořalky a né naopak?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 27.11.2018 12:45

Čicháním výparů se kalí zrakwink, zkuste na to kouknout po Vašem vyvětrání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
xxxyyy - (7) - 233.131 (?), 2.1.2010 21:49

Dobrý den, chci se zeptat jestli nemá někdo zkušenost nebo jestli se s tím někdo z vás setkal, že při pálení začne téci slivovice zakalená při lihovosti přes 60%

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.2 (?), 3.1.2010 13:34

tak to se mi jeste nestalo. Jinak kalna slivovice se sama od sebe nezacne kalit. aspon nam ne a strejdovi taky ne ktery pali uz 50let. Jinak kalna je pokud se naredi tvrdou vodou, cim mekci tim lepci. takze kojenecka ci dobra voda yb mela byt ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
xxxyyy - (7) - 233.144 (?), 3.1.2010 14:48

já pálím asi sedm let a stává se mi to právě dost často a přitom tam mám měďený plech v nerez koloně a teplotu držím jak se má celková destilace trvá od rozdělání ohně asi 5hodin 60l lutru a kalné to začne téci kolem 13 náctého litru co vyteče z kolony.Nevím kde může být chyba!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 29.121 (?), 3.1.2010 16:18

Zkuste smíchat pro zkoušku trochu z předku alkoholu, z tak zvaného jádra, s tím, co se začíná kalit - to je z části blížící se dokapu.  Je to obsahem etanolu. S klesajícím obsahem etanolu ve vodě, klesá možnost rozpustnosti doprovodných látek nerozpustných ve vodě, které se projevují jako zakalení. Při počátku destilace odchází z lutru s etanolem nejdříve lehké, ke konci pak těžší doprovodné látky. Metanol má bod varu 64st. C, etanol 78 st.C, voda 100st.C. Při destilaci odchází směs těchto 3 hlavních komponentů v množství jejich obsahu v parách v závislosti na jejich obsahu v lutru a teplotě lutru.   Proto je v předku / úkapu /  více metanolu než v jádře a v dokapu je více vody. Doprovodné ostatní látky doplňují tyto hlavní komponenty a podílejí se na vůni a chuti destilátu a jsou žádoucí. Protože obsah doprovodných látek ve kvasu zřejmě kolísá v závislosti na přírodě a jejím vlivu na ovoci, dochází i k těmto nečekaným projevům. Odstraňováním zakalení další redestilací bychom dostávali místo chutného voňavého destilátu jen nezajímavou směs víceprocentního etylakoholu s vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
xxxyyy - (7) - 233.144 (?), 4.1.2010 19:57

A přitom když ten zákal odstraním což není problém, tak tomu možná nebudete věřit, ale má vinikající chuť i aroma.Každej kdo ji ochutnal tak jí chválí.Ale mě to štve, že se to takhle zvrtne při pálení.Nemohlo by to být třeba tím, že je v koloně málo měďi?Mám tam sice vložený měděný plech a po každé destilaci z něj stírám takový nános který když rozpustím ve vodě tak je stejné barvy jako ten zákal ve slivovici.Neměl bych do kolony zabudovat té mědi více???Prosím kdo máte nějaký nápad poraďte!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.96 (?), 5.1.2010 9:28

Že měď při pálení nějak významně pomáhá, je pověra. Aby to mělo nějaký teoretický význam, musela by být plocha kontaktní mědi obrovská. Já bych žádnou měď nepřidával, možná, že zákal je způsebený právě mědí.

Měděné kotle se vyráběly hlavně proto, že se s mědí dobře pracovalo a pěkně vypadá. Je to hezčí než nerez, ale měď s kyselinami reaguje. Nerez je nerez. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.84 (?), 5.1.2010 13:39

Ta reakce je tam hodně důležitá docela hodně vyvazuje nežádoucích látek. Bohužel nerez s kyselinami reaguje také a docela na úkor chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika