Zakalená slivovice



host - 78.64 (?)
15.1.2010 9:44

ano mám, popisoval jsem to tady někde o teplotě chladiče kalila se mi někdy i při 55%

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
xxxyyy - (7) - 233.144 (?), 5.1.2010 18:46

Já si myslím, že nějaká meď by tam být měla, váže na sebe síru.A nemůže to být že se mi to zakalí, že při přepalování plním kotel ze3/4jestli ho nedávám moc plný?Ale je mi divný, že tak 13l vyteče krásně čistý a pak se to začne kalit! A nebo může na to mít vliv přestupník nebo výška klobouku?A co myslíte mohlo by pomoci kdybych dovnitř kolony v prostoru klobouku zabudoval něco jako je katalyzátor vyplněný střípky skla nebo skleněných korálků a kosky mědi aby cestou do přestupníku páry přes to procházeli.Myslíte že by se to mohlo vyčistit???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 28.11.2010 15:36

To je bohužel omyl, že měď nepomáhá a velká přednost měděných aparatur.  V ovocných máčích hlavně z peckovic,  se vyskytuje ethylkarbamat NH2COOC2H5, který je podezřelý z kancerogenity. Jeho množství, které by se mohlo do destilátu dostat je různé, nicméně dnešními analytickými metodami snadno dokazatelné. Kovová měď tvoří s touto sloučeninou nerozpustný produkt a takto jej z destilátu odstraňuje. Proto je výskyt kovové mědi v destilačních aparaturách důležitý a nesmí se podceňovat, to víte EU. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.223 (?), 29.1.2011 14:41

Není to pravda, přitomnost mědi je při destilaci pálenek velice důležitá z jiných důvodů. Nejedná se o otázku zakalení produktu. Na měď se váže ethylurethan, který se uvolňuje při destilaci kvasu a přecházel by jinak do destilátu. Tato sloučenina je kancerogen, jehož přítomnost v alkoholickém nápoji je ze zdravotních důvodů nežádoucí. Právě proto i u kolonových pálenic, které jsou celé vyrobeny z nerezu, je do cesty par vložen "katalyzátor". Je to uzavřený blok, ve kterém je složen zvlněný měděný plech o velkém povrchu. Jeho úkolem je na sebe vázat tuto rakovinotvornou látku. Takže závěrem lze konstatovat, že destiláty, které při výrobě nepřišly do styku s mědí, mohou sice dobře vypadat a chutnat, budou však pro citlivé jedince nebezpečné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 92.50 (?), 28.7.2010 19:46

Stalo se mi to samé pálenka je mírně zakalená.Uvádíte, odstraním ho což není problém, no jo ale JAK???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 78.5 (?), 26.1.2010 7:00

reakce na "já palím asi sedm let" 60 litů lutru tj asi 60 l 15% etanolu, budeme počítat-30l 30% 15 l 60% tedy může to být i víc a míň,ale podle mně špatně chytáte konec.doporučuji při koncentraci kolem 50% vytáhnout lihoměr a místo něj dát do předlohy decovou skleničku, tak aby vše teklo do ní a s ní to přetíkalo.pak sledujte co to dělá, jakmile se ve skleničce začne kapalina tetelit- jako by jste do ní přiléval průhlednou barvu nebo tak nějak odstavte to a i při třeba 50% to do celkového obsahu nepřidávejte.nechte to vytéct přibližně do 25 % zvlášť pak víc těchto dokapů spojte a vypalte to za velkého oddělení úkapu znova.s tímto postupem nerpoužívám ani teploměr v lih trubce byl asi o stupeň nepřesný a zbytečně mně pletl.senzorika a cit vynahradí veškeré měřící přistroje, teda aspoň u mně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.18 (?), 2.3.2010 18:17
nemam vela skusenosti, ale nedavno som sa docital ze konkretne slivovicu zaciname oddelovat uz pri 40% alkoholu to jest dokvap. Teda ukvap a dokvap destilujeme este raz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.64 (?), 15.1.2010 9:44

ano mám, popisoval jsem to tady někde o teplotě chladiče kalila se mi někdy i při 55%

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
xxxyyy - (7) - 233.136 (?), 15.1.2010 13:55

A to chcete říct, že na to zkalení má vliv teplota chladiče?Mohl by jste to prosím rozepsat?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 78.5 (?), 26.1.2010 7:14

Ano teplota chladiče má vliv a zásadní, chemicky to vysvětlit neumím, ale skuste držet teplotu třeba na 10 st a nebude se vám kalit ani při dokapu 20 %, jako k pití už to jasně není, proto píšu SKUSTE

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 233.136 (?), 15.1.2010 14:04

A jakou rychlost pálení by měl podle vás mít kotel s náplní 70litrů?Já ji mám tak 7 litrů za hodinu a chlazení pouštím přes chvíli a většinou se mi to zkalí kolem 60%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika