Voda do kvasu?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
16.9.2017 22:00

Je to výživa pro kvasinky. U kvašení čistých šťáv to může mít smysl. U drceného ovoce, kde lze navíc očekávat i červivé plody, tam mají kvasinky potřebných minerálů dost. Dají se nahradit špetkou krystalického hnojiva. Každopádně přídavkem živné soli nic nepokazíte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
host - 134.31 (?), 16.9.2017 20:57, zobrazeno: 21293x
Znamy dela velmi dobré palenky. Dokonce tresnovice, kterou obvykle nemusim, mi od neho chutna. Tvrdí, ze do 100 litrove nadoby dava krome ovoce ještě 2 až 3 kyble vody. Dokonce i do meruněk. Dale pridava 3 az4kg cukru, coz mi prijde moc. Na druhou stranu je to logicke, protoze tu vodu je potreba osladit :-) To tady ale nechci řešit. Zajima me názor zdejšího fóra na tu vodu. Delam hruskovici, bohuzel nemam maslovky. Kdyz hrusky projedu řepakem musim je v nadobe dukladně prošťouchat, abych vypudil vzduch. Myslite, ze by přídavek vody prospěl? Děkuji za názory. Efendi
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.9.2017 21:16

Na přídavek vody není jednoznačná odpověď. Podrcenému ovoci s větším procentem sušiny (jablka, drobné hrušky) přidání vody prospěje. Já ji ale nepřidávám, jedině jablka naředím moštem (pokud nekvasím jenom mošt).
Přidání vody sice učiní kvas tekutějším, ale sníží cukernatost, čímž se kvas stane choulostivějším a pálení nízkoalkoholového kvasu jde hůř. Dorovnání cukrem to eliminuje, ovšem na úkor ovocné chuti.
   Nemyslím si, že z dobře rozdrceného ovoce je nutné vypudit veškerý vzduch. Když pomocí zákvasu rychle nastartujete kvašení, unikající CO2 vypudí přebytečný vzduch dostatečně. Kvašením dochází k rozpadu buněk, pektolýze a k přetvoření cukru na etanol. To všechno vede ke ztekucení kvasu i bez přídavku vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.31 (?), 16.9.2017 21:40
Děkuji za Vaši odpověď. Co si myslite o mém názoru, který jsem napsal do sousedního vlákna "Kolik cukru..."? Děkuji. Efendi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 134.31 (?), 16.9.2017 21:55
A ještě se tady chci zeptat. Víckrát jsem tady narazil na pojem živná sůl. Asi bych to koupil někde ve vinařských potřebách...? Ale moje otázka je - k čemu je to dobré? K lepšímu prokvašení máče? Kolik alkoholu navíc tím získám? Nebo k získání lepší chuti? Fakt nevím.. Děkuji. Efendi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.9.2017 22:00

Je to výživa pro kvasinky. U kvašení čistých šťáv to může mít smysl. U drceného ovoce, kde lze navíc očekávat i červivé plody, tam mají kvasinky potřebných minerálů dost. Dají se nahradit špetkou krystalického hnojiva. Každopádně přídavkem živné soli nic nepokazíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.3 (?), 16.9.2017 22:15

Nic tam nedavejte zadnou chemiu pokud ovoce ma cukr nepotrebuje zadne sajrajty a kdyz pridate roupusteny cukr tak po zacne kvasit uplne samo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 134.31 (?), 16.9.2017 22:36
Predloni jsem udelal pokus. Do nadoby jsem dal 90 litru vody, 20 kg repneho cukru a kuchynske drozdi. Jemne to bublalo asi tri mesice od brezna do cervna. Ziskal jsem asi 13 litru 50% alkoholu, ktery mam v umyslu pridaval do likérů. Bublalo to fakt pomalu a neochotně. Nechci teď resit kvalitu ziskaneho alkoholu - je to z řepy.. Ale zajimalo by mě, jestli by něco (treba živná sůl, nevim k čemu to je) zpusobilo, aby to kvasilo rychleji a pripadne dalo víc alkoholu..? Dekuji. Efendi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.3 (?), 16.9.2017 23:10

Muzete napsat kolik jste tam dal drozdi ja jsem delal reznou   za 4 tydny jsem palil vody bylo180l    cukru 30 kg   drozdi presne nevim ale bylo ho dost napalil jsem 32l  50procentni rezne   pokud budete mit zajem kolik jsem dal drozdi   vyhledam a napisu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.61 (?), 17.9.2017 11:38

Teď se dívám do záznamů, že jsem nedával kuchyňské droždí, ale nasypal jsem tam jeden sáček vinných kvasinek. Ještě opravuji výnos - získal jsem 13 litrů 70 % lihu. Měli jsme tedy oba přibližně stejný výnos, Vy možná o trochu větší - (30 kg cukru = 32 litrů 50 %) kontra (20 kg cukru = 13 litrů 70 %). Vám to kvasilo rychleji.

Jak tady dále píše Rafael, kvasinky v tom jen živořily, jemně to probublávalo víc než 2 měsíce.

Efendi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.3 (?), 16.9.2017 22:32

Nezikate vubec nic    vice alkoholu bude jen ve vemi zralych ovocich nebo pridanim cukru    ale chut slivovice vam to nezlepsi takove sajrajty se snad davaji do vina ane do kvasu na paleni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika