Uchování hotového kvasu z třešní



host - 17.206 (?)
4.9.2009 13:43

jo a psal jsem že proberem mirabelky, včera jsem dal přesně 100 l šťávy, výsledek surového pálení = 14 l 22% lutru, takže dneska to vyčistím a předpokládám 6l 50ky takže zlaté třešně. BoBo

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 71.211 (?), 25.8.2009 9:43
Tomu sa dá zabrániť ak do kotla najskôr dáte plátené vrece a do neho nalejete kvas s kôstkami (peckami). Vrece však netreba zaviazať nasilno aby ho neroztrhlo. Takto si vlastne vyrobíte dvojplášť, šťava vytečie a pôsobí ako médium na vrece v ktorom je hustejší kvas a neprihára.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 17.206 (?), 4.9.2009 13:34

zdravím oki poznatek, skoušel sem už různé věci, a s tím pytlem to není vůbec špatný nápad, nepřipálí se však samotný pytel? a prohřeje se v pytli dostatečně celý obsah?No prohřát se prohřeje je však otázkou jestli nebudu topit jednou tak dlouho.Máte s tím zkušenosti?pro porovnání můj kotel 100l uvedu do varu za 3 hodiny a potom to 6 hodin teče, je vyšší,2 nerez bečky z piva a ohřev je pouze do poloviny spodní.

BoBo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.206 (?), 4.9.2009 13:43

jo a psal jsem že proberem mirabelky, včera jsem dal přesně 100 l šťávy, výsledek surového pálení = 14 l 22% lutru, takže dneska to vyčistím a předpokládám 6l 50ky takže zlaté třešně. BoBo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.2 (?), 5.9.2009 20:12
Vrece neprihára, zabráni tomu vytečená šťava, na dĺžku a kvalitu alebo úplnosť destilácie to vplyv nemá. Ak to chcete mať úplne košér, pozvárajte si do suda rám - dolu kruh na celý obvod bečky, hore kruh s priemerom nejakých 15 -20 cm a tieto kruhy spojte tyčkami (niečo ako bývali tienidlá na stojanových lampách, na ktorých bola natiahnutá látka, len tu pôjde vrece do vnútra rámu). Vrece potom vložíte do tohoto rámu a vrch uviažete okolo horného kruhu, ktorý je vlastne nalievacím otvorom. takto si zabezpečíte dobré odparovani obsahu vreca, keďže bude stále otvorené. Výhodu to má aj v tom, že vám obsah ostane vo reci a vy ho s vrecom aj vyberiete. V kotli ostane len voda a bude sa vám podstatne lepšie umývať. Dobré je mať dve vrecia, lebo po ukončení destilácie musíte horúce výpalky z vreca vykydnúť a vrece prepláchnuť. Ak máte dve vrecia tak si najskôr dáte destilovať ďalší kotol a potom máte dosť času vyčistiť prvé vrece. Nie je to môj vynález aby som sa nechválil cudzím perím. Funguje to 100%ne. Ale vy píšete že ohrievate vodou tak nerozumiem ako vám kvas prihorel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.237 (?), 8.9.2009 13:17

zdravím, to je super nápad, hned přes víkend to zmastím, nerezové tyčky někde splašímhorší to bude se svařením, černý svár asy nebude nejlepší??snad někoho seženu s cočkem a nerez drátem, ale te´d mně napadlo skusit upravit nerez buben ze staré automatky.
s ohřevem jsme si nerozuměly, mám přímý ohřev, akorád jsem psal že pálím jen vodu - tedy výlisky a když to špatně odhadnu a s hustotou to přeženu, v nejspodnější části kotle se mi udělá vrstvička připáleniny, i když to je leštěný nerezový povrch.připálenina-cca 10 cm kolečko na výšku tak do 1 cm.
i když většina koštujících chrochtá a chválí, já tam prostě tu připáleninu cítím.chtěl bych docílit 100%ní dobrotky.S těmi třešněmy to však byl totální humus na dně zůstalo asi 10 uplně černých přilepených pecek.
Dík za radu s tím košem a pytlem to skusím.BoBo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.237 (?), 8.9.2009 13:22

jo ještě jestli jste ty dvě bečky z piva pochopil jako dvouplášť, tak nee myslel jsem dvě bečky z piva svařené do sebe na výšku.zatím zdarec BoBo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.211 (?), 9.9.2009 8:14
A ešte to najdôležitejšie som nenapísal, na spodok kotla si pozvárajte kruhovú mriežku. Rám (kružnicu) z pásoviny širokej tak 3 - 4 cm a výplň z tyčiek. Aby to vyzeralo ako kedysi sito na múku. Tým sa vrece nebude dotýkať miesta, kde to najviac prihára a bude tam len tekutina. Zdar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.57 (?), 9.9.2009 20:09

JJ to je mi jasný, dík za rady, jste profesionál?lebo amater ako ja.BoBo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.211 (?), 10.9.2009 7:28
Som len nadšenec a fajnšmeker, pijem málo ale len kvalitné destiláty... a najlepšie je keď si to človek urobí sám, aspoň vie čo pije.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.57 (?), 11.9.2009 8:50

Tak to jsme na tom uplně stejně na zdraví!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika