Slivovice zapáchá po acetonu



host - 173.4 (?)
16.4.2010 20:43

Taky jsme měli slivovici, která měla tento problém, ale vyřešili jsme to následovně, nasbírali jsme zralé višně nasypali je do čtyřlitrovek, zalili již zmíněnou slivovicí s nevábnou vůní, přidali trochu hřebíčku, trochu skořice a trochu cukru, po 6 týdnech luhování jsme vytvořili výbornou višňovku na kterou známí vzpomínají dodnes a ze špatné slivovice byla výborná višňovka, můžu jen doporučit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 173.4 (?), 16.4.2010 20:43

Taky jsme měli slivovici, která měla tento problém, ale vyřešili jsme to následovně, nasbírali jsme zralé višně nasypali je do čtyřlitrovek, zalili již zmíněnou slivovicí s nevábnou vůní, přidali trochu hřebíčku, trochu skořice a trochu cukru, po 6 týdnech luhování jsme vytvořili výbornou višňovku na kterou známí vzpomínají dodnes a ze špatné slivovice byla výborná višňovka, můžu jen doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 28.4.2010 23:02

Věřím, ale já bych ze špatné slivovice nechtěl dělat dobrou višňovku!! Slivovici považuji za výjimečný Moravský destilát a nikdy bych nepřipustil, že jsem vyrobil špatnou kvalitu. P.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 29.4.2010 11:58

...nikdy bych nepřipustil, že jsem vyrobil špatnou kvalitu

   To se Vám hezky napíše,. ale když přivezete (nakape) hezkých pár litrů mírně nakyslé slivovice, taky ji vlijete do kanálu? I ne zcela kvalitní, lehce navinulá slivovice je čistější než prvotřídní tuzemák.
   Je pravda, že višně dokážou divy. Běžný konzument (častěji konzumentka) třeba vůbec nepozná, že je vyrobená ze slivovice! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 29.4.2010 17:57

To snad nemyslíte vážně, že by se dal srovnávat destilát s míchaným nápojem, notoricky zasažený rumovou trestí, mravenčanem metylnatým s nemalým zbytkovým obsahem metanolu. Tak toto se Vám fakt nepovedlo. Již jednou jste demonstroval, jak dobře si pamatujete mé texty, tak si snad vzpomenete, co jsem psal o aktivitě zákazníků v palírně při destilaci švestkového máče. Ale abych jen neláteřil, višňovku mám taky rád, nejvíce se mi na ni osvětčil destilát z letních jablek, který je naprosto nezajímavý jako jablkovice. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 29.4.2010 19:56

Nevšiml jsem si, že je to Váš příspěvek, pane inženýre. Nebyl podepsán, jako ty ostatní, Vaší mailovou adresou.
   Destilát se dá srovnávat s jakýmkoli alkoholem. To, že Vy nebo já máme radši čistou slivovici na tom nic nemění. Lidí, kterým chutná víc vodka, rum, fernet, becher, myslivec či zelená je víc, než si možná myslíte.
    O vhodnosti letní jablkovice na višňovku nepochybuji. Ale skutečně je dobrá i griotka ze slivovice. V mládí mi taková pomáhala přemluvit nejedno děvče, které by před čistým destilátem nejspíš uteklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 1.5.2010 21:54

Jářku pane doktore, teď jste mě fakt dostal. Kdyby pán Bůh dal. Ještě štěstí, že ta moje na tenhte server netrefí. Tak říkáte griotka ze slivovice... no budiž, uvidíme. Ale jestli ne...! Zdraví Petr Šlosat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.242 (?), 29.9.2011 10:50

Můj známý ví že občas něco vypálím, a tak mi nabídl k vypálení kvas ze švestek, který byl asi dva roky starý. Nejenom že vypadal nevábně, ale taky z něj byl silně cítit právě aceton, takže si myslím že váš problém je právě v tom, že v sudech byl kvas cca 2 roky jak píšete a ty sudy tímto načichly a přešlo to do kvasu který jste tam poté založil. Osobně mám zkušenost, že jakmile sudy jsou něčím načichlé, tak se to pak z pálenky nedostane ani třetí destilací, a z těch sudů se to taky jen tak nedostane, a když ano, tak to trvá hodně dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 29.9.2011 15:41

Jestli se nejedná o sudy dřevěné, nýbrž jde, jak je dnes obvyklé, o sudy plastové, tak je stačí důkladně vymýt Pokud kvas v takovýchto sudech bude páchnout, nemůžou zato s velkou pravděpodobností načichlé sudy dvouletým kvasem, nýbrž špatné vedení nového kvasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.166 (?), 5.12.2011 15:33

Zdravím, to co uvádíte, že vám slivovička páchne po acetonu je jednoznačně chyba přípravy kvasu. Pravděpodobně jste kvas dostatečně nemíchal a on se tzv. udusil a vzniklo acetonové kvašení. Dost možná, že byl kvas třeba hustý a to se projeví aceton skoro pravidelně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.12.2011 9:10

Kvas se udusil? Alkoholové kvašení kyslík nepotřebuje, při správně vedeném kvasu je třeba naopak přístupu vzduchu zabránit.
   Myslím, že acetonový pach má původ v etylecetátu, který vznikl reakcí alkoholu s kyselinou octovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika