Slivovice - kvas



M 13 - (1) - 97.44 (?)
21.10.2009 18:40

Nezbývá než souhlasit s p. Vysloužilem.
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 166.20 (?), 13.10.2009 20:59

Pročetl jste kde co a to jste tedy na moc dobré rady nedal. Tak jak jste to uděl bych nikdy nepostupoval, Udělám zákvas z ušlechtilých kvasinek, když už ho mám 4 litrovou lahev natrhám ovoce, podrtím a přidám zakvas do sudu. Na sud zasadně tenkou folii a utáhnout. Je samozřejmé, že záclonu prolezou octovky, nakladou vajíčka a zachvili Vám v tom lezou červy. Dobrou chuť při ochutnávání. Ještě zkuste číst v destilačním přistroji. Váš příspěvek mě nenechal v klidu bez reakce, udělat takové kraviny.  VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
drobek - (12) - 4.242 (?), 13.10.2009 21:44

Už pálím zhruba26 let..Začínal jsem s tchánem který mě do všeho zasvětil, a vždy základem kvasu byly mušky!!!.Švestky normálně rozmačkám, nahážu do sudu a po celou dobu nechávám pootevřené víko ať tam ty mušky mohou nalétat.Zavírám až když jdu pálit a nikdy!!se mi nestalo abych měl kvas skažený.Slivovice vždy dopadla na 1 a to mám zásoby z 70 let a mok je to božský.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 13.10.2009 22:06

Co člověk, to názor. Mušky zřejmě samy o sobě švestkám v sudu významněji neškodí, ale že by byly vždy základem kvasu, to je silné tvrzení. Při správném kvasném uzávěru se mušky nemají k ovoci či vínu jak dostat a přesto kvašení proběhne správně. Ostatně organizmus měnící cukr na líh je spíš Sacharomyces cerevisiae než Drsophila melanogaster.
   Bývali pěstitelé, dnes už je naštěstí nepotkávám, co sypali švestky do dřevěného škopku, který nechávali po celou dobu nezakrytý. A taky vypálili.
    Jinak, těm mušká se říká octomilky, nikoli lihomilky, tak si nejsem jistý, zda jsou indikátorem toho správného kvašení. Bez ohledu na to, že Váš mok ze 70. let je božský.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
drobek - (12) - 4.242 (?), 13.10.2009 23:11

Správně co člověk to jiný názor a jiný kraj jiný kvasChtěl jsem tím říct, že jsou základem mého kvasu, a převážné části mých sousedů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.16 (?), 20.10.2009 18:25

mam dotaz ke vstupni cukernatosti, kdyz rozmackam trnky, mam cukernatost treba 14 a slysel sem, ze do hodnoty 17,18 bych mel pridat cukr -takze 3.kg/100l kvasu...

muzete me to nekdo povrdit nebo napsat k tomu neco??...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.16 (?), 20.10.2009 18:47

estli je mozne pouzit cukr krupici, misto krystalu??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 21.10.2009 14:14

Cukr se v ČR do kvasu z hlediska zákonů přidávet nesmí.

Ale pokud se smíříte s porušováním zákona, tak přídavkem cukru v přiměřené míře do kvasu zvýšíte výtěžek (z 1g cukru získáte v ideálním případě 1,5 ml alkoholu) a zároveň zvýšíte aroma (jak jsem psal ve svém příspěvku výše). Pokud byste však přidal cukru mnoho, mohlo by se Vám stát, že se kvašení vůbec nerozeběhne, protože přeslazený kvas to neumožní.

Cukr můžete přidat v jakékoli formě, důležité je ho rozpustit a zamíchat do kvasu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 21.10.2009 17:04

Host 129 96 svým příspěkvem potvrdil to, co psal výše, ale neodpověděl ani na jednu z otázek.
1. Chceme-li zvýšit procento cukernatosti o 1 procentní bod, přidáváme zhruba 1,1 kg na 100 litrů. Tedy jste přemýšlel správně.
2: Cukr krupice a krystal jsou si natolik podobné, že pro ptřeby kvasu je to šuma fuk.
3. Aby se kvas vůbec nerozkvasil, musel byste přidat asi stejně tolik cukru, jako ovoce. Občas se mi stane, že zkvasí nevařená marmeláda z černého rybízu, která se dělá právě smícháním stejných dílů protlaku a cukru. Jiná věc je, že nadbytek přidaného cukru nemusí prokvasit úplně, neboť kvasinky zahubí alkohol, který si samy vyrobily.
4. Zastávám názor, že destilát je nejchutnější, nejvoňavější a nejzdravější z čistého ovoce. Myšlenka, že slivovice nastavená řepným lihem bude aromatičtější, je mýtus. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
M 13 - (1) - 97.44 (?), 21.10.2009 18:40

Nezbývá než souhlasit s p. Vysloužilem.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.8 (?), 22.10.2009 8:41

Čím mín dáte cukru, tím lepší bude slivovice!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika