Slivková aróma



host - 84.130 (?)
4.10.2012 12:12

Zkuste ve své "činnosti" pokračovat a při té "rektifikaci" pokračujte dál i při vyšších teplotách. Tenhle podíl jímejte zvlášť, po cca 1dcl a později rozhodnete co lze ještě k tomu jádru přidat.

Přeji mnoho zdaru

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 84.130 (?), 4.10.2012 12:12

Zkuste ve své "činnosti" pokračovat a při té "rektifikaci" pokračujte dál i při vyšších teplotách. Tenhle podíl jímejte zvlášť, po cca 1dcl a později rozhodnete co lze ještě k tomu jádru přidat.

Přeji mnoho zdaru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.137 (?), 15.10.2012 7:49

Tak jsem až u druhého pálení zjistil že problém nebyl v teplotách a aparatuře ale ve kvasu.Konkrétně ve kvalitě ovoce.Při prvním pálení jsem měl švestky nasbírané v polích.Převážně plané a mizerná kvalita.Takže z mizerného ovoce se výtečný destilát dělat nedá. Druhé pálení bylo o něčem jiném.Odrůda pravděpodobně švestka domácí, pěkné sladké plody. Z 80l mi nateklo 6,5l 80% pěkně voňavé pálenky.Takže nějakých 10l slušné 52%.A v teplotách jsem zase nešel přes 85°C. Do slivek vůbec nedávám cukr a kvasinkami rozkvašuji jen první sud a do ostatních už přilévám. A já osobně kvasy ze slivoní míchám 1 x za týden a myslím že jim to je kuprospěchu. Takže důležité je nejen dobře kvas vést, v dobrých nádobách, zralé ovoce, ve správné teplotě ale hlavně chuťově vhodnou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika