Šípek, kvas



Stránky: 1,  2   
host - 191.16 (?) 
18.10.2015 12:43, zobrazeno: 13143x

Zdravím, založil jsem kvas 50l kde jsem dal 30l vody 10kg cukru a 16kg šípku. Přidal kvasinky vinky a týden je to co jsem udělal a vůbec to nezačlo bublat. Co s tím? Je na to brzo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 187.224 (?), 18.10.2015 18:10

Není to kapku přeslazený???    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.37 (?), 18.10.2015 21:31

 Většinou se to stává díky kvasinkám. Musí se rozmnožit a být aktivní - musí šumět a pěnit, být živé. Mnohdy se prodávají už "mrtvé"...
*
Další chyba může být v jejích přidání do jen cukerného roztoku bez živin. Spařil jste ty šípky, uvolnil jste z nich nějaké živiny? Jen cukr jim nestačí!
A co teplota?
V počátku kvašení by měl být co nejvyšší, max. 30°C až pak, při dokvašování je lepší nižší.
*
Vaše dávka cukru je pro kvas příliš vysoká. Je to Rp. pro výrobu dezertního vína a část cukru po destilaci skončí v "kanále".


Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.129 (?), 19.10.2015 18:06

Podle návodu na netu jsem svařil cukr aby se rozpustil a šípky rozdrtil na polovinu aby se líp uvolnily. teplota kvasu v místnosti je 21°c měl jsem za to že jak se vykvasí víno tak ho přepálím. A co eď vylít nebo nechat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.224 (?), 19.10.2015 19:05

Nevyznám se v ovocných vínech ani ve víně šipkovém, přesto ale kvasinky které by uměly zpracovat roztok uvedené cukernatosti, by měly být schopné prokvasit slámová nebo ledová vína popř medovinu. Poptejte se ve vinařských potřebách. Kvasinky vínka budou na toto množství cukru slabé. Druhá možnost je naředit to na obvyklých 21 - 24°nm, což je možná škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.101 (?), 19.10.2015 19:18

My děláme šípkové desertní víno bez kvasinek

2 litry očištěných šípků zalít vychladlým nálevem z 1 kg cukru a 2 litrů vody, povázat propíchaným papírem, dát na teplé místo cca na 3 měsíce. Když šípky padnou ke dnu, stočit víno a zalít dalším nálevem. Druhák bývá lepší.

Podle mne je to ještě příliš krátká doba, ale s kvasinkami zkušenost nemám.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.217 (?), 19.10.2015 20:35

 Vylít rozhodně ne, to by byla škoda! Ještě se to rozkvasit může, počkejte ještě pár dnů. A když ne, tak zkuste jiné kvasinky. Čerstvé a podle návodu rozmnožené. Zvýšená teplota by taky mohla pomoci.
(Jinak při výrobě silných, dezertních vín je dobré přidávat cukerný roztok postupně. Doporučuje se na třikrát. Kvasinky se tak lépe množí a pracují - "osmotický tlak").

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.16 (?), 19.10.2015 20:52

Dobrá tedy. Vyčkám a uvidím, ve středu budou další šípky tak zkusím založit nový 50 l víno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 236.245 (?), 19.10.2015 21:58

 Jestli ty šípky nechcete jen na kvas, ale i na víno, tak je zkuste usušit. Bude to úplně jiný nápoj než z čerstvých. Nesrovnatelně kvalitnější a s krásně nahnědlou barvou. Troufám si tvrdit - nejlepší "domácí" víno:-))))
(Ale u kvasu je to jedno).
*
A jak píše p.Lída, dá se udělat i "druhák", dokonce i "třeťák" v ještě "přijatelné" kvalitě. (Jen toho cukru tam má nějak moc).
Je to taková zajímavá vlastnost šípků oproti jiným surovinám. Jako to, že se víno z nich kvasí i s plody. Jinak se vše u výroby vín lisuje a zkvašuje se jen šťáva nebo mošt.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.101 (?), 19.10.2015 22:22

Desetiletý "druhák" ze šípků kdysi kluci v práci považovali za "nějaký Tokaj"... A nejlepší je šípky nechat projít prvním mrazem, mají pak víc cukru, ale matlají ruce. My jsme "domácí" ovocná vína vždycky dělali z celých plodů (bílý, červený a černý rybíz, arónie, maliny). Z černého rybízu to bylo jako tmavé španělské víno cheeky...       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika