Rozmačkání švestek



host - 220.205 (?)
29.12.2012 14:18

A to byly všechny měkké a nebyla tam žádná stopka, list neřkuli větvička? Švestky 2-3 dny přebírám, měkké na omak hážu do lorny, projdu se po nich v holínkách a jdou do sudu. Stačí, když jsou porušené. Ale dokonalá zralost musí být zkontrolována. slosar-petr@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 152.218 (?), 23.10.2011 13:35

Souhlasím, vrtačka, míchadlo na maltové směsi. Doporučuji vyzkoušet zpětný chod vrtačky. Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.36 (?), 27.12.2012 14:02

Zdravím, letos jsem poprvé trnky rozmačkal prstovým mačkačem na herteple, šlo to jak po másle, každá trnka na půl a pecky netknutý.Tři metráky byly za chvilku, bay voko hodina?smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.205 (?), 29.12.2012 14:18

A to byly všechny měkké a nebyla tam žádná stopka, list neřkuli větvička? Švestky 2-3 dny přebírám, měkké na omak hážu do lorny, projdu se po nich v holínkách a jdou do sudu. Stačí, když jsou porušené. Ale dokonalá zralost musí být zkontrolována. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.36 (?), 29.12.2012 15:08

Trnky již nekontroluju, to dělám při samotném sběru, činím tak už zhruba 33let a gořalka je, jak říkával můj otec -špičkalaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 29.12.2012 17:21

Ono záleží, jakým způsobem švestky sbíráte.
1. Já sbírám až ty, které samy spadnou. Při sběru vyřazuji nahnilé a sem tam i nezralé plody, stopky většinou padané plody nemají.  Pak je samozřejmě další kontrola v podstatě zbytečná a taky ji nedělám. Na "dojití"  nezralých spadených švestek příliš nevěřím
2. Druhou možností je setřásání švestek do položené plachty a jejich sesypání do sběrných nádob. Při tomto způsobu považuji, tak jako p. Šlosar, přebrání švestek, odstranění stopek, větviček a nezralých plodů za nezbytné.
    Vůbec nezpochybňuji, že Vaše kořalka je špička. Ovšem internet umí přenést pouze slova,  obrázky a zvuk. Chuť a vůni zatím ne. Zažil jsem pár známých, kteří o svém destilátu psali a říkali:..." mnoho odborníků hlásalo, že něco takového...".atd. Když jsem pak náhodou ten zázrak ochutnal, ne vždy to bylo k pití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.32 (?), 19.8.2013 19:16

Letos již rozmačkání či jinak podrcení ovoce do máče neřeším. Ne, že by nebylo co drtit či mačkat, ale když jsem viděl tchýni minulou sezonu odpeckovávat meruňky, nedalo mi to a sestrojil jsem si odpeckovávač (jeho obrázek je ve vláknu Odpeckovač) pro všechny druhy peckovitého ovoce. Ty tři metráky zvládne za slabých 20minut. Samozřejmě, kdo chce, může si pecky nechat na zimní topení nebo je vrátit do máče jen tak nebo je dá třeba do pytlíku aby je mohl před vlastním pálením pohodlně vyndat aniž by se trápil s nejakým sítem. A co se týče kaše, která z ovoce vznikne... tak kvasí jedna radost. Tak zdar paliči! S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 19.8.2013 19:33

Švestky sbírám tak, jak dozrávají a padají. Že bych sesbíral naráz 3 metráky, to si nedovedu představit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 19.8.2013 21:35

Taky nepředpokládám, že by jste to nasbíral za den... co třeba za týden nebo 14 dní? Mimochodem, meruněk se mi podařilo nasbírat za den 4 metráky..jistěže, meruňka a švestka se nedá srovnat :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika