Průběh kvašení jablek



host - 230.193 (?) 
4.10.2018 0:06, zobrazeno: 3595x
Dobrý den, Letos jsem zakládal poprvé jablečný kvas s kvasnou zátkou a rád bych se zeptal, jaké máte zkušenosti s průběhem kvašení? Mám trošku obavu z toho, že mi ani po 5-ti dnech kvasná zátka nebublá. Kvas je uložený při stálé teplotě 15 stupňů a je z padaných jaderniček. Přidával jsem půl kila cukru na 50l bečku. Během druhého dne kvas nabyl o cca 10 % na objemu a voní, tak předpokládám, že kvasný proces započal. Díky za vaše postřehy.
Kvasná zátka
Kvasná zátka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 4.10.2018 7:07
Netěsnost víka na barelu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 237.32 (?), 4.10.2018 8:15

ako uz pisal Kamil, moze byt netesnost, ale pri tej teplote 15C sa kvasenie rozbieha pomalsie ako pri 20.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 234.79 (?), 4.10.2018 8:48
Ta netesnost je to urcite. Jak víčka tak hadicky. Vím jak u sudu s přezkou který tesni většinou dobre je obtížné bez gumové nebo silikonove vložky umístit zatku s pevnou stopkou tak aby tesnila. A myslím si že silikonova hadicka vedouci do sudu prostě utesnit nejde. Ale třeba se pletu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.204 (?), 4.10.2018 12:36
Dekuji za postrehy. Otazkou je, zda to mam nejak resit a nebo nechat tak? Ma to smysl dale nejak utesnovat? Duvod proc jsem daval kvasnou zatku je zamezeni plesniveni kvasu a proste jen zvedavost v rozdilu oproti standartnimu systemu zakladani kvasu (neutazene viko).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.150 (?), 5.10.2018 10:45

Víko se sponou sundat. Přetáhnout dvojitý igelit, gumicukem uzavřít po obvodu. Podívat se to toho tak za měsíc, dříve to vzhledem k uváděné teplotě nemá smysl.

Mezitím si hadičku ve víku můžete utěsnit silikonem v tubě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika