Přidávání sušeného ovoce do pálenek



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?) 
14.11.2015 20:30, zobrazeno: 9731x

Dobrý večer, jaké máte zkušenosti s přidáváním sušených plodů do pálenek? Co dalšího jste zkoušely do pálenek přidávat(koření, bylinky apod)?
Já jsem vyzkoušel slivovici, jablkovici, hruškovici, meruňkovici, višňovici a třešňovici s přídavkem příslušného sušeného ovoce. To jsem krom meruňek sušil doma.
Hruškovice se sušenými hruškami mi moc nechutnala, zdála se mi jakoby trpká(tříslovina?) a v pálence se udělal závoj.
Meruňkovice byla trochu nahořklá a udělal se v ní také závoj(že by důsledek chemického ošetření kupovaných sušených meruněk?).
Také jablkovici to moc nepomohlo. U třešňovice a višňovice jsem docílil krásné barvy, ale v chuti mi více chutnala čistá varianta.
Jedině do části slivovice i letos dám sušené švestky. Je vidět, že švestky jsou jiná liga:)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 14.11.2015 21:24

A co takhle kompotované nebo kandované ovoce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.171 (?), 14.11.2015 23:48

Staré zkušenosti s tím mám, ale jen ty nejhorší.
*
Kvalitu pálenky to nezlepší jen ji zbarví, někdy i zakalí a ani chuťově ji to v tom malém množství na likér nezmění. A špatný destilát to v žádném případě nevylepší. Žádné jeho pachutě to z něj nevytáhne a ani aroma nezlepší!
Ty sušené plody se do láhví dávají jen jako dekorace. Už předem vymacerované v lihu aby nezměnily barvu ani charakter destilátu.
A v případě likéru nebo ovocných ratafií se maceruje ovoce v lihu nebo pálence v poměru cca 1:1, doslazuje se cukerným sirupem a po vyčeření se tam případně nějaký plod nechá. Ale taky jen pro dekoraci a už vymacerovaný...

Rafael. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 3.12.2015 22:35

Nejde o zlepšení nekvalitního destilátu, ale spíš o zpestření chutí a berev.

Do 5l slivovice dávám velkou hrst sušených švestek a chuti to určitě neškodí ba naopak. Neříkám, že je chuť lepší, je prostě trochu jiná a mně chutná. Možná díky cukru ze sušeného ovoce je výsledný destilát jakoby jemnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika