Pokazil jsem kvas?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 253.227 (?) 
7.12.2008 16:20, zobrazeno: 234222x

Zdravím všechny příznivce pálenky.

Chtěl bych poprosit o radu ohledně kvasu ze švestek. Letos poprvé jsem se rozhodl udělat kvas. Nikdy předtím jsem ho nedělal. Podle rad na internetu a všude možně, které jsem pochytil jsem umístil sud s rozmačkanýma šveskama do sklepa kde je průměrně 12°C. Teď to je 8 týdnů od doby co jsem to tam dal. Dnes jsem to otevřel a nějak jsem zklamaný. Většinou jsem četl že se do toho nemá šahat, tak jsem to nechal přikryté víkem celou dobu a nelezl do toho. A čekal, že tam bude nahoře nějaká plíseň, nebo povlak, ale nic tam neni. Pro ilustraci jsem to vyfotil. Fotka je to na téhle adrese. (www.kek.cz/radik/18729.html). Znamená toto, že je kvas zničený a je na vyhození? Nebo jsem také četl, že by se měly plody propadnout dolu a nahoře být jen tekutina, ale ani toto se nestalo. Nebo bych to měl ještě nechat být delší dobu? Za jakoukoli radu děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 120.31 (?), 7.12.2008 16:25

Jestli jste to měl uzavřený tak to nemohlo dobře kvasit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.227 (?), 7.12.2008 17:10

Uzavřené to bylo, ale to víko na tom bylo jen položené jako, že skoba na víku nebyla dopnutá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 108.235 (?), 1.9.2009 18:53
Ethanolové kvašení je anaerobní kvašení = kvašení bez přístupu O2. Onegdá sem takovýho experta, který kvasil v otevřeným viděl. Výtežek z kvašení v otevřených nádobách byl o 3/4 menší než při kvyšení v uzavřených nádobách. Samozřejme ovoce bylo v obou případech stejného druhu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.10 (?), 6.11.2009 12:17

Souhlasím. Nechávám to kvasit rovněž bez přístupu vzduchu a výtěžnost mám vysokou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 80.193 (?), 7.12.2008 16:28

Kvas vypadá docela dobře, avšak teplota 12 stupňů se zdá být dost málo k tomu, aby to bylo vykvašené za 8 týdnů. Jestli ještě kvasí, zjistíte nejlépe tak, že nádobu překryjete igelitem, a pevně zavážete. Pokud se igelit vyfoukne, udělá se na něm boule, tak to ještě kvasí a je brzy na pálení. Pokud ne, tak kvsný proces bude u konce a po poradě v pálenici byste to měl co nejdřív vypálit aby nedošlo k nějakým nežádoucím procesům v kvašení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.233 (?), 7.12.2008 20:51

S igelitem vyzkouším, díky za radu. Ale jestli to teda dobře chápu, tak pokud tu bublinu vytvoří, tak to mohu nechat stále přivázané igelitem do té doby než splaskne (a bude vykvašeno), nebo jak to udělá bublinu, zase zadělat víkem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.194 (?), 7.12.2008 17:32

Dobrý den. Tak se přidám. Fotku mi to sice neukázalo, ale podle popisu budete mít kvas v naprostém pořádku. To, že nemáte na povrchu žádnou plíseň ani křís znamená, že vše probíhalo naprosto bez problémů. Reakci typu "když to bylo uzvařený" neberte vážně. Kvašení je anaerobní, čili bez přístupu vzduchu, je to v naprosté pohodě. Naopak přístup vzduchu může navodit problémy. Nechte všechno pěkně být, pálení domluvte na pozdější dobu a jistě budete spokojený. Rozhodně nic nevyhazovat! Já sám budu pálit až v únoru. Švestkový kvas vydrží klidně i rok! Jestli dále kvasí můžete vyzkoušet následovně. Po otevření dejte nos co nejblíže ke kvasu a nadechněte se. Pokud zakašlete, je to OK, ale ani když nezaklašlete, nic se neděje.  Dále kvašení můžete slyšet. Šumí to přesně tak, jako když si otevřete limonádu. Pokud budete v budoucnu opět zakládat kvas, není špatné použít speciální kvasinky, nebo také normální kvasnice z obchodu. Sám jsem to tak taky dělal. Čili. Nemíchat, minimálně otvírat a posléze vypálit! Jistě budte spokojený. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.31 (?), 7.12.2008 17:58

Já myslel že to bylo uzavřený na tvrdo a to by asi vadilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.168 (?), 7.12.2008 18:43

Po otevření dejte nos co nejblíže ke kvasu a nadechněte se.

??? To mi moc chytré nepřijde - CO2 se drží dole, pokud sud otevře, strčí tam hlavu a nadechne se, tak to taky může být poslední nadechnutí ;-).  Problém je to spíš u sklepa bez větrání (mrtvolek už je dost), ale nedivil bych se ani u toho sudu...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika