PET flase - Slivovica (alkohol obecne)



host - 40.41 (?)
23.9.2015 23:15

Do PETky se dava alkohol jen na prevoz z duvodu nejen kvuli lepsi dostupnosti, ale hlavne kvuli tomu ze se to nerozbije. Delsi skladovani se nedoporucuje kvuli latkam z petky ktere se pri reakci s alkoholem uvolnuji(staci dat do PETky trosku vody a dat na par dni na slunicko a pak otevrit a pricichnout, kazdy pochopi). Se zakalenosti to nema nic spolecnyho, zakaleni je pricinou bud palenim(ne spatnym postupem, ale z kvasu se tu a tam neco dostane - uz se nam to parkrat stalo, ale vyjimecne) nebo vodou, ktera se pouziva pri redeni - staci prefiltrovat pres hadrik. Take moznost ze to nekdo naredi tak moc, ze se to zakali a to filtrace nepomuze.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 220.205 (?), 19.9.2010 21:12

Zkratka PET značí polyethyltereftalát, tedy molekulu, která vzniká z tereftalové kyseliny (1,4-benzendikarboxylová kyselina) a ethylenglykolu. Reakce je katalyzovaná oxidem antimonitým Sb2O3. Obava, že by se tento katalyzátor mohl extrahovat do vysokoprocentního alkoholu je celkem na místě. Rozhodně si ale nemyslím, že by nám škodil alkohol z plastové láhve, kterého je ve víně zhruba 11 - 13%. Záleží na provenienci a zkonzumovaném objemu, není-liž pravda? slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 23.9.2010 16:39
Syn letos vezl jako povinnou desinfekci dvě půllitrové PET láhve slivovice do Egypta.Přivezl jednu nazpět a tuto slivovici jsem odložil až pro případ nejvyšší nouze.Už po deseti dnech skladování v plastu a v pořádném horku je poznat rozdíl.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 23.9.2010 17:17

Niekedy to môže byť škodlivé aj keď rozdiel nepoznať... Keď je rozdiel poznať (slivovica v pet po 10 rokoch), už to môže byť veľmi zlé.  Ono taký polymér môže uvoľniť širokú plejádu látok, nie len tie, ktoré sú hlavným stavebným kameňom (i keď priznajme si, etylénglykol je dostatočné svinstvo)... Sú to aj všelijaké stabilizátory a prísady, ktoré v polymérnom reťazci nemusia byť pevne viazané. Vysoký obsah alkoholu môže pomocť vylúhovaniu týchto látok. Treba si uvedomiť, že záručná doba na náboje v PET sa môže týkať nielen nápojov ale aj obalov a ich trvanlivosti. Prečítajte si na túto tému vedeckú prácu.

Zdravi,

Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 23.9.2010 18:46

To, že Váš syn vezl do Egypta, předpokládám 50% - ní slivovici v PET lahvi chápu, já jsem to udělal také. Každé ráno je třeba se povinně ostogramit, jinak přijde faraonova pomsta a na tu působí jedině Ercefuryl. Ovšem zpět jsem nevezl nic, což je pochopitelné. Samozřejmě, že jste měl destilát po návratu syna přelít do skla, protože extrakce takto silného ethanolu je prostě významná, jedná se především o dibutylftaláty, které se jinou cestou do destilátu nemohou dostat.  Ovšem ve svém příspěvku jsem měl na mysli převážení vína, nikoliv destilátů, to je snad zřejmé. Ale ani víno bych takto zředěnému lihu nevystavoval na dobu delší, než-li nezbytnou. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.222 (?), 19.12.2010 13:27

Jednou jsem nalil z nouze do petky od hanačky Hruškovicu, po týdnu když jsem ji všechnu nevypil jsem ji zkusil a byl to hnus.Chuťově se mi zdála taková ostřejší jako bych do teho dal pepř.Bratránek mi povidal že surová petka je děs, ale že když se propláchne octem prý se jakoby stabilizuje a pálenka se tak nemění.Ale už jsem to radši nezkoušel.Jinak v pálenici to člověk většinou dá do plastové nádoby a doma přelije do demijonku.A po několika letech takového procesu už ten plast bych řekl je taky nějak degradovaný a vystavení na den plastu té pálence neuškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 19.12.2010 17:56

Abychom si to vyjasnili: PET lavhe jsou vyrobeny z polyethyltereftalátu (o tom, jak se to dělá se rozepisuji na tomto serveru jinde), nechci zdržovat. Tvrzení, že jakési vypláchnutí octem, tedy 8%-ní kys. octovou, je subjektivní, chemicky neopodstatněný vjem. Nevěřím. S PET lahvemi mám zkušenost z Egypta, 12 dní jsem tam skladoval svůj destilát, asi slivovici, opravdu jsem chuťovou změnu nezaznamenal a věřte mi, že je tam dost teplo a o chlupatosti jazyku ani nemluvě. S tzv. plastovými nádobami je to počertech jiné. Jedná se o polyethylen, zhusta tvrzený dioktylftaláty, tedy molekulami, které se mohou do víceprocentního destilátu dostávat extrakcí, na krátkodobý převoz destilátu z palírny ANO, ALE, než-li začne společensky zajímavá a často velmi úspěšná degustace přivezeného destilátu z palírny, musí se někdo zodpopvědný z rodiny najít, kdo destilát přelije do skla a pak, nechť se děje vůle Páně. Tlakový proplach ledvin... zdraví slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.162 (?), 23.9.2015 10:35

rozdiel v akom zmysle? alkohol v PET flaske bol zakaleny? alebo badat rozdiel v chuti? dost ma to zaujima, i ked je to stary prispevok 2010 :) nedari sa mi zohnat sklenene flasky pre uskladnenie domacej palenky :(mam to uz 24 hodin v "prevoznej" PET flasi :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.41 (?), 23.9.2015 23:15

Do PETky se dava alkohol jen na prevoz z duvodu nejen kvuli lepsi dostupnosti, ale hlavne kvuli tomu ze se to nerozbije. Delsi skladovani se nedoporucuje kvuli latkam z petky ktere se pri reakci s alkoholem uvolnuji(staci dat do PETky trosku vody a dat na par dni na slunicko a pak otevrit a pricichnout, kazdy pochopi). Se zakalenosti to nema nic spolecnyho, zakaleni je pricinou bud palenim(ne spatnym postupem, ale z kvasu se tu a tam neco dostane - uz se nam to parkrat stalo, ale vyjimecne) nebo vodou, ktera se pouziva pri redeni - staci prefiltrovat pres hadrik. Take moznost ze to nekdo naredi tak moc, ze se to zakali a to filtrace nepomuze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 24.9.2010 9:16

Až na to, že alkohol podávaný v malých dávkách, neškodí v jakémkoli množství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.205 (?), 12.4.2011 8:44

Doporučeným aktivním uhlím je silicarbon CW-20. Ovšem ztráta ovocné vůně je jistá. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika