Pěstitelská pálenice v okolí Brna



Stránky: 1,  2   
pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 25.73 (?) 
6.7.2018 13:16, zobrazeno: 9434x

Poprvé chci pálit v oficiální pálenici v okolí Brna. Mám zkušenosti s domatínem a tím pádem i určité kvalitativní nároky. Jsem z této varianty, odevzdat svou práci a nechat ji dodělat někým jiným trochu nervózní, ale nemám na vybranou.

Pomalu mi dokvašuje 170l třešní a mám čerstvě založeno 130l meruněk.

Kvasy zakládám a vedu v dobré míře nejlépe jak si jen myslím že to jde. Kvalitní ovoce, čistota, v průběhu kvašení nedoplňuji, ideální teplota, kvasinky, výživa, kvasná zátka.

Na základě dojmů a výsledku prosím poraďte kvalitní pálenici v Brně či 30km okolí.

za 1. Potřebuji ať berou kvasy od 130l a více (myšleno bez míchání s cizím kvasem)

za 2. Ať je možné ovlivnit míru úkapu a dokapu. Jsem zvyklý dokap pod 60% krokovat po 0,5l až 0,2l a následně senzoricky rozhodnout co nakonec dát/nedát do jádra.

Děkuji vám za tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 40.41 (?), 6.7.2018 18:49

V okoli Brna bude palenic podle me dostatek. Pro Vas bude vhodna ta, kde maji 200l kotel - muzou palit od 120l kvasu. Co mam zkusenosti, tak 2kotlovy system v medi je nejlepsi a urcite lepsi je topeni na plyn nez drevo. Vsude kde jsem byl tak maji meridla na destilat po litru, takze po mensim mnozstvi dokap a ukap asi nikde nechytite(jinou moznost ani snad nemaji).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.150 (?), 10.7.2018 8:38

Potvrzuji dobré zkušenosti s Obřanskou pálenicí Mlýnské nábřeží v Maloměřicích. Začínají pálit 16  -tého července a termín pálení je nutno domluvit telefonicky na čísle 545230354.Co se týká postupného odchytu vzorků to si budete muset domluvit předem. Obvykle to nedělají, hrozně to zdržuje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.113 (?), 7.7.2018 9:08
V Brně co vím pálenice v Konigu, v novým Liskovcu, býval v Mosilane, nevím esli eště je, a v Obranech. Tam sem nejspokojenejsi. Kvas berou od dvou padesatek čili to co chcete dvoukotlovy v mědi asi na plyn :-) s tím krokování se budete muset zkusit domluvit. Děláme to jinak, klasická kostovacka a pak stop podle kvality kol 30 vol. Jak říkám já tam byl vždycky spokojen, sou ochotní a je tam příjemná atmosféra :-) __ Kryštof z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.9 (?), 7.7.2018 21:23

laugh Pálení v domatíne a kvalitativní nároky laugh A pod 60% dokap. laugh Myslím že si někdo delá prdel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.111 (?), 8.7.2018 10:01

Jo, určitě dělá, ale pavelmicek to není!
Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.113 (?), 10.7.2018 8:07

Zdravím, já mám dobré zkušenosti s pálenicí Ladislava Vančury v Rudici u Jedovnic. Zkuste a posoudíte sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 25.73 (?), 13.7.2018 11:44

Děkuji za tipy. Pověst Obřanské znám, jen jsem myslel že berou větší objemy, takže jsem musel jinam.

Nakonec jsem byl v Moravských Knínicích v Pálenici za dědinou.

Dvoukotlová měděná. Na 2D talířový deflegmátor, který jaksi funguje na začátku a pomůže s úkapem. Na dokap je voda v chladiči teplá takže nic. 

Až na rychlost pálení (1D+2D necelé 4 hodiny) a neodleželým lutrem se to nelyší od domatína (kde pomalá pečlivá 2D zabere až 6 hodin), takže teoretické obavy z kvality můžou být na místě.

Dokap se hlídal pod 40%. 

Velmi ochotně jsme si mohli poslední litry chytat do jiné nádoby a rozhodnout zda jsou použitelné.

Rodinná atmosféra, celé 4 hodiny jsme zpovídali palírníka a stáli u stroje. 

Rozhodně zde půjdu zase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.195 (?), 14.7.2018 0:42
Jsem rad že Vám to takhle vyšlo a že nezatracujete Obřany. M. Knínice mám za humnama :-) a Obřane v záloze, kde mě skutečně "brali" dvě padesátky mé vlastní :-) dobrou "vlastní" chuť. K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
LukášS - (4) - 80.130 (?), 24.7.2018 14:54

Palíra za dědinou Moravské Knínice - určitě nejlepší volba, zatím jsem v jiné nebyl, ale mají zde zřízené posezení s občerstvením, toalety, můžete být přítomen u pálení, domluva výborná, pálí od 100 l.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika