Pěstitelská pálenice v okolí Brna



host - 188.195 (?)
14.7.2018 0:42
Jsem rad že Vám to takhle vyšlo a že nezatracujete Obřany. M. Knínice mám za humnama :-) a Obřane v záloze, kde mě skutečně "brali" dvě padesátky mé vlastní :-) dobrou "vlastní" chuť. K.z B.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 25.73 (?), 6.7.2018 13:16, zobrazeno: 9527x

Poprvé chci pálit v oficiální pálenici v okolí Brna. Mám zkušenosti s domatínem a tím pádem i určité kvalitativní nároky. Jsem z této varianty, odevzdat svou práci a nechat ji dodělat někým jiným trochu nervózní, ale nemám na vybranou.

Pomalu mi dokvašuje 170l třešní a mám čerstvě založeno 130l meruněk.

Kvasy zakládám a vedu v dobré míře nejlépe jak si jen myslím že to jde. Kvalitní ovoce, čistota, v průběhu kvašení nedoplňuji, ideální teplota, kvasinky, výživa, kvasná zátka.

Na základě dojmů a výsledku prosím poraďte kvalitní pálenici v Brně či 30km okolí.

za 1. Potřebuji ať berou kvasy od 130l a více (myšleno bez míchání s cizím kvasem)

za 2. Ať je možné ovlivnit míru úkapu a dokapu. Jsem zvyklý dokap pod 60% krokovat po 0,5l až 0,2l a následně senzoricky rozhodnout co nakonec dát/nedát do jádra.

Děkuji vám za tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.41 (?), 6.7.2018 18:49

V okoli Brna bude palenic podle me dostatek. Pro Vas bude vhodna ta, kde maji 200l kotel - muzou palit od 120l kvasu. Co mam zkusenosti, tak 2kotlovy system v medi je nejlepsi a urcite lepsi je topeni na plyn nez drevo. Vsude kde jsem byl tak maji meridla na destilat po litru, takze po mensim mnozstvi dokap a ukap asi nikde nechytite(jinou moznost ani snad nemaji).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.150 (?), 10.7.2018 8:38

Potvrzuji dobré zkušenosti s Obřanskou pálenicí Mlýnské nábřeží v Maloměřicích. Začínají pálit 16  -tého července a termín pálení je nutno domluvit telefonicky na čísle 545230354.Co se týká postupného odchytu vzorků to si budete muset domluvit předem. Obvykle to nedělají, hrozně to zdržuje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.113 (?), 7.7.2018 9:08
V Brně co vím pálenice v Konigu, v novým Liskovcu, býval v Mosilane, nevím esli eště je, a v Obranech. Tam sem nejspokojenejsi. Kvas berou od dvou padesatek čili to co chcete dvoukotlovy v mědi asi na plyn :-) s tím krokování se budete muset zkusit domluvit. Děláme to jinak, klasická kostovacka a pak stop podle kvality kol 30 vol. Jak říkám já tam byl vždycky spokojen, sou ochotní a je tam příjemná atmosféra :-) __ Kryštof z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.9 (?), 7.7.2018 21:23

laugh Pálení v domatíne a kvalitativní nároky laugh A pod 60% dokap. laugh Myslím že si někdo delá prdel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.111 (?), 8.7.2018 10:01

Jo, určitě dělá, ale pavelmicek to není!
Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.113 (?), 10.7.2018 8:07

Zdravím, já mám dobré zkušenosti s pálenicí Ladislava Vančury v Rudici u Jedovnic. Zkuste a posoudíte sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 25.73 (?), 13.7.2018 11:44

Děkuji za tipy. Pověst Obřanské znám, jen jsem myslel že berou větší objemy, takže jsem musel jinam.

Nakonec jsem byl v Moravských Knínicích v Pálenici za dědinou.

Dvoukotlová měděná. Na 2D talířový deflegmátor, který jaksi funguje na začátku a pomůže s úkapem. Na dokap je voda v chladiči teplá takže nic. 

Až na rychlost pálení (1D+2D necelé 4 hodiny) a neodleželým lutrem se to nelyší od domatína (kde pomalá pečlivá 2D zabere až 6 hodin), takže teoretické obavy z kvality můžou být na místě.

Dokap se hlídal pod 40%. 

Velmi ochotně jsme si mohli poslední litry chytat do jiné nádoby a rozhodnout zda jsou použitelné.

Rodinná atmosféra, celé 4 hodiny jsme zpovídali palírníka a stáli u stroje. 

Rozhodně zde půjdu zase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.195 (?), 14.7.2018 0:42
Jsem rad že Vám to takhle vyšlo a že nezatracujete Obřany. M. Knínice mám za humnama :-) a Obřane v záloze, kde mě skutečně "brali" dvě padesátky mé vlastní :-) dobrou "vlastní" chuť. K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
LukášS - (4) - 80.130 (?), 24.7.2018 14:54

Palíra za dědinou Moravské Knínice - určitě nejlepší volba, zatím jsem v jiné nebyl, ale mají zde zřízené posezení s občerstvením, toalety, můžete být přítomen u pálení, domluva výborná, pálí od 100 l.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika