Palenka z exotickeho ovoce



host - 47.34 (?) 
10.8.2009 13:58, zobrazeno: 36848x

Zdravim vsechny konzumenty domacich palenek

Mam ponekud netradicni dotaz. Muzete se nekdo podelit o zkusenosti s palenkou z exotickeho ovoce? Budu mit moznost levne ziskat cca 4 metraky bananu a stejne mnozstvi melounu. S palenkou z "tradicnich" druhu ovoce (merunky, mirabelky, jablka, matolini) jiz nejake zkusenosti mam, ale i kdyz su z jizni moravy, banan je i pro nas exotika ;-)

Jde mi hlavne o zalozeni kvasu. Je mi jasne, ze jak banan tak i meloun bude potreba zbavit slupky a prohnat pres srotak. dale uz si tak jisty nejsu. Zda do bananu pridat trochu vody kvuli konzistenci, jestli bude potreba dosladit (merunky, spendliky nedoslazuju, mirabelky jen zlehka)

Zkratka, pokud nekdo mate zkusenosti dejte mi prosim vedet. Podotykam, ze palim v palenici a rad bych udelal kazde ovoce zvlast. Smesku neurcite chuti a puvodu si muzu koupit od Bozkovu...

Diky Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 17.206 (?), 4.9.2009 13:56

ahoj, stejně tak mi kamoš dovezl vyřazené mandarinky, ale k věci, banány kvasí a tečou dobře je to jedna z nejlepších atipických kořalek, avšak melouny neberte obsahují straně málo cukru v poměru s velikostí a pokud nedocukříte a nepřidáte ušlechtilé kvasinky, vůbec se vám nerozkvasí, a když anio spíš to hnije a děsně smrdí. BoBo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.8 (?), 29.9.2009 16:54
Jednou jsem ochutnal pálenku z melounů. Nic hnusnějšího jsem v životě nepil...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.200 (?), 2.12.2017 22:49
Viete mi prosím poradiť ako založiť banánový kvas? Ďakujem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.198 (?), 6.7.2018 11:32

Kvas z babanu je problem vypalit, nakolko tecie, ale zanasa to trubky lebo je to takej olejovej konzistencie a tiez to ovplivnuje chut po vas vypalenych destilatoch a je problem najst palenicu kde to vypalia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mesány - (31) - 39.134 (?), 30.3.2019 20:26
Pripojuji prvni zkusenost s banany. Cca 30 kilo bananu. Kdyz odectu slupky, fostal jsem se na nejakych 20 kilo bananu. Rozmackal jsem je a prilil asi 5 litru vody, protoze byl.kvas hodne husty. Dalo to necelou pulku becky. Kvaseni probehlo po pridani kvasinek bourlive. Mel jsem obavu, aby mi kvas nevytekl. Nakonec zustal asi 10 cm pod hrdlem, takze to bylo tip top. Za 3 tydny bylo hotovo. Palenka nadherne voni. Je velmi silne aromaticka a chutove je to piti spise pro nase drahe polovicky. I kdyz ma palenka standartni volume, myslim, ze chutnat bude hlavne zenam. Me to pripomina nejaky liker. Problem spatruji v tom, ze i po naredeni kvasu se kvas napaluje i ve dvouplastovem sudu... Takze hodne opatrne pridavat na teplote. Sbirat jsem prestal v dobe, kdyz kvas tekl 52%. Ve sklenici vetra cca 1,1 litru 64% palenky... pokud ale budu v budoucnu banany znovu delat, tak odstavim jeste o neco drive. Klidne na 55%...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
alson - (1) - 178.140 (?), 18.4.2019 11:07

Chtěl jsem se zeptat jestli jsi přidával do banánů i cukr?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mesány - (31) - 62.253 (?), 23.4.2019 20:17
Trohu ano. Cca kilovku na pul sudu. Samotme banany mely cukernatost 12, ale aby to dobre kvasilo, dal jsem do nich trochu vody a aby mela brecka nad 15, tak jsem tam kilovku prisypal... Banany je potreba naredit vodou, neb se velmi radi pripaluji...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 120.40 (?), 23.4.2019 21:17
Já mám s banány špatnou zkušenost. Málo tečou, špatně kvasi a cukru nemají zrovna vela. Co se týče melounů tak ty spíš hniji než kvasi. A můžete tomu pomáhat cukrem kyselinkama a teplem, ale stejně kvas stojí za prd. Proto z nich palenka nevale voní. Ty banány jsou sázka do loterie. Jednomu to vyjde druhému ne. Asi záleží v jakém stavu banány jsou. Rozhodně bych dosladil na 20 brix a prikyselil pH na 3.6. Pokud se palenka zadari je velice dobrá a sladounka. Ale aby jste nebyl i z vysledku zklamán.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mesány - (31) - 62.253 (?), 12.5.2019 21:13
Tak jsem nakonec banany byl nucen prehodnotit. Prvni varka se povedla a dalsi dve nikoliv. Mala vyteznost, chut v celku zajimava, ale problemy pri paleni. Peneni, napalovani. Mozna to pujde nekomu lepe, ale za me uz s banany experimentovat mebudu. Zkousel jsem i citrusove plody a take nic moc. Pracne a vyslesek me hodne zklamal... Za me osobne se vratim k tradicnim destilatum z Hrusek, svestek a jablek. Vynikajici na paleni jsou i susene datle - tecou jak nadrzena sestnactka a chutove je to parada... cervena repa a palenka z medoviny. Medovina ale kvasi dlouho, takze to je casove narocnejsi, ale vysledna koralka je pecka. Doufejme, ze se letos urodi alespon z poloviny tolik ovoce co v loni, at mame zase veselejsi konec roku. Chlastu Zdar :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika