Pálenka z dýně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 225.138 (?) 
16.1.2017 17:59

Si piš, zatím jsem nenarazil na lepší ani na Slovácku (ale nenavštěvuju košty, jen místní palitele, i zkušení Zlíňáci mi tvrdili, že ji mám soutěžní, ale teď se chlubím). Zkusil bych tu dýni Goliáš napřed v troubě nechat změknout, pak dužninu nastrouhat nebo rozmělnit a pak nakrájet sušené švestky a všechno přidat do čerstvě rozjetého kvasu z normálních švestek s ušlechtilými kvasinkami jako vždycky. Cukru se budu snažit jako vždy vyvarovat, nic lepšího z dýní asi nedostanu, jen bych to nechal vypálit tak na 45%,ale nechám si poradit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 16.1.2017 19:08

Jestli si opravdu necháte poradit, tak vypalte jen ten kvas z normálních švestek. Těmi sušenými jistě nic nepokazíte, ale vemte si, kolik času, práce a energie stálo jejich usušení. Není jich škoda?  Dýní Goliáš se kvas pouze naředí (cukru má minimálně), což nepřislazenému kvasu moc neprospěje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.138 (?), 16.1.2017 20:49

Jasný, je to pracné, ale nemuselo by to být tak špatné, stačí napůl usušené švestky a dorovnají to předchozí zředění dýní, přidám maximálně trochu medu, nazvu to třeba švestkodýňovice, více jak 100l kvasu stajně nedám a 10l nevypiju ani za 3roky, každopádně garantuji originalitu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.164 (?), 16.1.2017 20:50
Nečítal som túto diskusiu celú a teda mi nie je jasné čo tým pridaním dyne Goliáš do slivkového kvasu chcete dosiahnuť. Skúsiť sa dá všetko, otázkou je aký to má zmysel, resp. k akému výsledku to povedie... Ja si skôr myslím, že tým pridaním si ten čistý slivkový kvas iba zbytočne sku... te (sory, ale lepšie slovo ma nenapadá). Prečo si to myslím? Pozrite si údaje na fotke... IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.138 (?), 16.1.2017 21:05

Asi jo, ale zkusit se má všechno a co kdyby to vyšlo, třeba to ty kvasinky nějak snesou, zvlášť když jim tu vlákninu zjemním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 12.12.2016 22:26

Vážený pane Rafaeli,

mně se "pálenka", lépe řečeno destilát z durancií vůbec nezdá být tzv.aromatický a zvláště ne ten z Horňácka. Jasně jsou tam více cítit rozkladné produkty z amygdalinu (benzaldehyd + kyanovodík), které se tak nesmyslně dávají do souvislosti s ethylkarbamatem, ale Vy jako kvalifikovaný chemik to také víte, co je to chemický nesmysl. Bohužel to autoři mnoha vědeckopopulárních knih o ovocných destilátech nevědí a opisují tyto hlouposti jeden od druhého. Ostrost destilátu především souvisím s nepřiměřeným použitím cukru, tedy sacharozy, ale oba víme, že se to po několika letech, pokud se toho destilát dožije, i tato neprozřetelnost výrobce jaksi otupí a destilát zjemní. Jak říkám, jedině vzájemnou konfrontací a předáváním zkušeností a hlavně pokorou se našinec může "mezi svými" něco dozvědět, víte chce to účast na soutěžích ovocných destilátů a pak účast na koštech pro veřejnost s katalogem v ruce... Zdraví a vše dobré v roce 2017 přeje PŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 13.12.2016 13:45

Ostrost destilátu především souvisím s nepřiměřeným použitím cukru, tedy sacharozy,

236.138 PŠ

Prosím vás, co to píšete za nesmysl, že ostrost destilátu způsobuje použitý cukr  !

Z čeho se vyrábí vodka, líh...  Je ostrá??

Pil jste někdy druhák ze švestek, který pochází jen z výpalků a přidaného cukru (sacharozy)??

Asi nepil, neboť by jste zjistil, že je lahodnější a jemnější než originální destilát ze švestek!

Takové vzorky se na koštech umísťují i výše - (degustovali jsme je tam, ale nevím odkud pocházely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.12.2016 15:06

degustovali jsme je tam, ale nevím odkud pocházely.

Jak jste tedy poznal, že jde o druhák? V žádném katalogu jsem mezi slivovicemi nikdy údaj o druháku nečetl,  ani nenašel kategorii "výpalkovice".  Ale neviděl jsem všechny, pokud Vy ano, hoďte sem, prosím, fotku katalogu s místem koštu, ročníkem a počtem získaných bodů. Znamenalo by to revoluci v palírenství, ze 100 kg švestek bychom mohli získat 50 litrů lahodnějšího a jemnějšího destilátu! Jednoznačná úspora ovoce, času, práce, peněz...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 13.12.2016 17:05

Jak jste tedy poznal, že jde o druhák? V žádném katalogu jsem mezi slivovicemi nikdy údaj o druháku nečetl,  ani nenašel kategorii "výpalkovice".  Ale neviděl jsem všechny, pokud Vy ano, hoďte sem, prosím, fotku katalogu s místem koštu, ročníkem a počtem získaných bodů. Znamenalo by to revoluci v palírenství, ze 100 kg švestek bychom mohli získat 50 litrů lahodnějšího a jemnějšího destilátu! Jednoznačná úspora ovoce, času, práce, peněz...

Pane Miloši, mě připadá, že jste pouze jeden den na této planetě.

Jak můžete v katalogu mezi slivovicemi nalést údaj o druháku nebo výpalkovice? Nejste také úředník?

Kdyby soutěžící sdělil komisi, že je jeho vzorek druhák tak mu ho pořadatel neveme a pokud ano shodili by jej na samý konec bodování, aby nebyla narušena prestiž a vážnost koštů!

Který vzorek byl druhák bylo známo od soutěžících až po bodování a vyhlášení výsledků, ale ne samozřejmě veřejně.

Probuďte se pane Miloši.

Čemu se divíte, tohle je realita!

Všichni o ní ví včetně vás, jen se hrajete...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 13.12.2016 18:55

A opravdu si myslíte, že vodka je nějaký "destilát"? Samozřejmě, že se vyrábí z velejemného lihu, ale vážený pane, ten se musí umět udělat!! To nijak nesouvisí s tou lživou "reklamou" v TV kde Vám tvrdí, že se musí 6x destilovat. Jemnost lihu se dosahujem tak, že se do 40% ního lihu vydávkuje vhodné množství aktivního uhlí, např CW - 20 a pak se zhruba po týdnu zfiltruje. Pak se přidá nepatrné množství cukru (méně nežli 0,2%) a bikarbonátu s octanem sodným. Asi jsem výrobce vodky nepotěšil, že jim trochu koukám do karet, ale to víte, takový jsem já. nslosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika