Paleni slivovice doma



Stránky: 1,  2   
Ninja600 - (3) - 68.31 (?) 
24.9.2018 16:05, zobrazeno: 15413x
Hrozi mi v dnesni dobe nejaky postich, kdyz si koupim mensi palirnu a zacnu si doma palit slivovici?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.9.2018 16:07

Slivovice může legálně doma pálit - v krku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 24.9.2018 18:31

Pokud je to v ČR, tak hrozí. V některých zemích EU to však je normální. Na druhou stranu i tam platí určité limity (např. 30 litrů za rok pro vlastní spotřebu), které mohou být kontrolovány. Samozřejmě tam pak neexistují pěstitelské pálenice. Myslím, že směrem na sever je legislativa v tomto směru přísnější, směrem na jih mírnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.9.2018 19:38

Legislativa je daná, to je jisté.
   Před rokem touto dobou v TV brečeli majitelé pálenic, že není co pálit a oni prodělají. Skutečně, pálilo se málo Letos je situace taková, že ovoce na 30 litrů alkoholu narostlo na 2-3 stromech. Že by na to stát zareagoval tak, že po pár hubených letech by pro letošek povolené množství při snížené dani navýšil? Ani náhodou. Jistě, řeknete si, můžeme vypálený alkohol rozepsat na rodinu, kamarády. Jenže -  je to legální? Má-li kamarád zahradu, patrně bude mít taky (nad)úrodu. Nemá-li, pak by neměl pálit. Tak jako tak musím porušit zákon, řekne si možná pěstitel a jde pálit načerno. Státu to nevadí, bude-li třeba, zvedne cenu benzínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.129 (?), 25.9.2018 15:02

V pátek 21.9.2018 večer jen tak mimochodem v rádiu zazněla zpráva, že na slovensku schválili legální domácí pálení. Zachytil jsem tu zprávu jen tak ke konci na půl ucha a bez detailů. Tak jsem začal dávat pozor co bude v TV a ono nic. Ticho. Tichoučko. Nikde nikdo ani nepípnul. Na internetu jenom ozvěna toho ticha. Už jsem si začal myslet, že jsem to rádio snad špatně slyšel nebo že snad šlo o fámu. Až na zoznam.sk náhle spousta článků. Takže žádná fáma, nýbrž jenom nikoli dezinformace nýbrž pouhá neinformace ze strany našich hlasatelů pravdodemokratpokroku. V době fantastické nadúrody ovoce, v době kdy jsou trnky v bečkách, v době kdy to je ta nejaktuálnější zpráva dne, v takové době není ani jeden jediný pisálek osvícen myšlénkou napsat článek a zviditelnit se. Ani jeden! To nemůže být náhoda. Tento stát evidentně potřebuje stádo blbců a ne informované občany, kteří by se nedejbože mohli začít ptát: Jak to že to jde v rakousku, maďarsku, na slovensku a u nás ani omylem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.150 (?), 27.9.2018 10:14

No nevím, nevím. Na zoznam.sk jsem to hledal a našel jsem článek, že před 5-ti týdny prošel vládní návrh. Ale zase tam je omezení - nahlásit se, mít určenou aparaturu, vypálit jen určité množství, neprodávat... Ale je fakt, že to je jiskřička naděje pro hobby paliče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 159.150 (?), 27.9.2018 12:27

Už jsem to našel... když si zadáte Zoznam.sk a vyhledáte "legálne domácie pálenie", tak to fakt odklepli. A jak jsem uváděl, je tam dost omezení včetně plombování. Něco za něco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.141 (?), 17.11.2018 21:14

Taky se s pár fotkami musím přidat.

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.141 (?), 17.11.2018 21:18

Trochu mechanizace:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.141 (?), 17.11.2018 21:24

U téhle fotky je nebezpečí, že to s nějakým příznivcem kvalitně utěsněných sudů sekne!!!

Ale já jsem to přežil. Možná i proto, že jsem to, samozřejmě v menším množství, kdysi viděl u svého dědy.

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika