Padané ryngle do kvasu?



Stránky: 1,  2   
host - 52.72 (?) 
5.8.2016 11:39, zobrazeno: 18435x

Dobrý den, prosím o radu, mám na zahrade nekolik červených rynglí a švestku Lepotici, obojí padá a ješte to není uplne zralé, jenže každá padená je nakleplá a hned se kazí, tak se chci zeptat zda je možné tyto ne uplne zralé ryngle a lepotice dát do kvasu?Nejsem až tak zkušený, dekuji předem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.8.2016 19:48

Ochutnejte ty ne zcela zralé ryngle. Jsou-li sladké, do kvasu je dejte, nahnilé části ale vyřízněte. Jsou-li jen nakyslé, vyhoďte je. S lepoticemi to samé. Tvrdé jsou vždycky kyselé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.72 (?), 5.8.2016 19:51

Tak to tam asi nedám nic a vše pujde na kompost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 8.59 (?), 6.8.2016 8:47
Althanova napadená obalečem padá už teď a je sladká dost. Zdravé plody na stromě jsou ještě jak beton. Přidávám je do kvasu ke špendlíkům, kterých nemám dost na naplnění sudu. Pokud ale řešíte jen pár kilo předčasně spadených plodů, ze kterých chcete založit nový kvas, doporučuji kompost. Než naplníte sud řádně dozrálým ovocem, bude ta trocha v sudu zoctovatělá. Pokud je těch spadených rynglí hodně, použil bych je.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.72 (?), 6.8.2016 12:55

tak odhadem i s tou Lepoticí je toho 80kg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.13 (?), 6.8.2016 14:18

Lepotice sbírám už asi týden, každý den a poctivě je třídím. Většinou jsou použitelné - sladké, měkké, sice cca jen10°Bx, ale od nich se žádné cukernaté zázraky čekat nedají-(

K Althanovým jsem ještě nedošel, musím pod nima vysekat trávu a po pravdě se mi;̌ k ním ani moc nechce...
Jinak poradit neumím, použitelnost ovoce posuzovat na dálku...
Snad jen to, že ovoce k tomu vhodné v žádném případě nečešu, nesetřepávám - čekám až samo spadne.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 80.49 (?), 14.8.2016 19:49
Ja by som mal takú podobnú otázku. Mám jednu zelenú ringlotu. Kopec popadanych plodov na zemi kôli napadnutiu cervikom. Ale dosť je ich aj na strome ešte dobrých. Tiež je mi to ĺúto hodiť do kompostu. Co sa stane keby som dal do kvasu nehnite plody zo zeme? Resp. červave napadnuté cervikom. Je možné aj z toho urobiť kvas alebo hrozí zoctovatenie. Kedy octovatie kvas? Nepotrebujem slivovicu neviem akej lahodnej chute. Hlavne aby bola 😊.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.250 (?), 14.8.2016 20:57

Kvas obvykle zakládám pomocí rynglí, protože hned poté nasypané nějaké množství švestek okamžitě správně nastaruje kvašení. Když dám pouze nějaké švestky (ještě všechny nedozrály a už něco spadlo), tak dost jich chytne taková ta plíseň než to začně kvasit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 80.49 (?), 14.8.2016 21:16
A môžem tam dať nahnile ale neplesnive ringloty? Resp. ringloty s červíkom vo vnútri? Však ten červík kvasu nemôže ublížiť...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 14.8.2016 21:24

Pane Rafaeli, co máte proti Althanové? Já myslím, že do kvasu jsou možná i lepší jak Lepotice. Kvas z rynglí je podle mě jeden z "nejlepších" - bečka se rychle plní, pěkně kvasí, krásně voní. Bohužel s výsledným produktem už je to slabší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika