Odkôstkovač ovocia



host - 248.32 (?)
30.10.2013 22:40

Rozumím Vám po zjištění, že máte tak rozsáhlý sad a po takové úrodě jaká byla letos to musela být pěkná fuška. Mohu potvrdit, že po naložení asi 1000 litrů kvasu(rozuměj čisté kaše) zůstalo cca 100 kg pecek. A topit s něma je fofr, do krbu max. půl sáčku od mouky, jinak se vám žárem prohne rošt:-)) Dokvasu jsem nemusel dávat žádný enzim ani kvasinky, spíš lahve s ledem z mražáku abych zamezil bouřlivému kvašení. Ale k věci, stroj jsem kreslil s tím, že bude maximálně využita technologie laserového pálení. U firmy která mi to dělala stojí hodina práce laseru 2600Kč, i tak mi to "sfoukli" za 6500 i s DPH. Podotýkám, že jen část z nerezu včetně svaření s TIGem. Zbytek jsem si dodělal sám včetně elektroinstalece a tedycelkově mě to vyšlo na 12500Kč, je v tom i cena motoru, který jsem ovšem měl svůj. Co se týká dokumentace, tak ta je jen pro tu nerezovou část a bez sestavy, protože tu jsem již nekreslil, měl jsem ji v hlavě. Nevím nakolik jste "vybaven" pro případnou jinou technologii výroby ale jsem rád, že jsem si to zhotovil i když dnes bych jisté kosmetické úpravy udělal jinak. Přikládám ještě nějaké fotografie. Ať se Vám daří :-)))

detaily
detaily
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.10.2013 12:01

Vyrobil jsem obdélníkové síto ze dřeva a pozinkovaného svařovaného pletiva, které pasuje na plastový zednický kalfas. Kvas přes ně jednoduše přeleju. zbytek ještě prohrábnu dřevěnou špachtlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 119.54 (?), 25.10.2013 13:52

Diky, za radu měl jsem na mysli pána co si ji vyrobyl podle fotky a videa :přispěvek z 2,8,2013

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 132.143 (?), 27.10.2013 22:00

Měl bych na vás taky dotaz, proč si chcete vyrobit podobný odpeckovač? Ono se totiž tady proti takovému pomocníku vyrojilo spousta "nesouhlasů" viz pan Šlosar nebo pan Vysloužil, kteří mají jistě hodně teoretických vědomostí a z praxe hodně zkušeností ale asi preferují spíše zažité postupy než neco nového. Tím ale nechci říct, že jsem z jejich zde popsaných způsobu nic nepoužil, nicméně dnes jsem rád, že takový stroj jsem si zkonstruoval.Víte jak je fantastické, když před pálením nemusím "kýblovat", protože mi stačí na to obyč. ponorné čerpadlo na děšťovou vodu? A to díky jen tomu, že než jsem dal ovoce do kvasu bylo na tomto stroji odpeckováno a perfektně rozmělněno. A jen tak na okraj, odpeckuje i ovoce, které jinak od pecky nejde! A vůbec mi nevadí že bude někde v koutku čekat na další sezonu. Zdravím všechny pro které není zažitá technologie překážkou. :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.230 (?), 29.10.2013 18:47
Zdravim Vas, jsem rad ze jste napsal. Mam pomerne velky sad kde jsou merunky a svestky (kolem130 stromu),tak ze uroda byva velka, prodavam ovoce na primi konzum a zbytek jde do becky. Mam becky vel.150l a v kazdem je 25l kybl pecek pri 10 beckach je to uz pekna davka. Chtel bytch ten stroj kvuli uspore becek a pak hlavne to odpeckovani pred destilaci, to je taky pekna makacka, do palenice kam jezdim nic takoveho nemaji. Dalsi pozitivni vec vidim v tom rozmelneni, je to pekne kasovite a po pridani enzimu a kvasinek lepe a rychleji kvasi. Psal jsem taky p.Savaticovi a jedine co mi odepsal, ze stroj stoji 2000eur. coz me prijde trochu dost
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 30.10.2013 22:40

Rozumím Vám po zjištění, že máte tak rozsáhlý sad a po takové úrodě jaká byla letos to musela být pěkná fuška. Mohu potvrdit, že po naložení asi 1000 litrů kvasu(rozuměj čisté kaše) zůstalo cca 100 kg pecek. A topit s něma je fofr, do krbu max. půl sáčku od mouky, jinak se vám žárem prohne rošt:-)) Dokvasu jsem nemusel dávat žádný enzim ani kvasinky, spíš lahve s ledem z mražáku abych zamezil bouřlivému kvašení. Ale k věci, stroj jsem kreslil s tím, že bude maximálně využita technologie laserového pálení. U firmy která mi to dělala stojí hodina práce laseru 2600Kč, i tak mi to "sfoukli" za 6500 i s DPH. Podotýkám, že jen část z nerezu včetně svaření s TIGem. Zbytek jsem si dodělal sám včetně elektroinstalece a tedycelkově mě to vyšlo na 12500Kč, je v tom i cena motoru, který jsem ovšem měl svůj. Co se týká dokumentace, tak ta je jen pro tu nerezovou část a bez sestavy, protože tu jsem již nekreslil, měl jsem ji v hlavě. Nevím nakolik jste "vybaven" pro případnou jinou technologii výroby ale jsem rád, že jsem si to zhotovil i když dnes bych jisté kosmetické úpravy udělal jinak. Přikládám ještě nějaké fotografie. Ať se Vám daří :-)))

detaily
detaily
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 30.10.2013 22:44

a dále sito se stírací hřídelí

sito a lopatky
sito a lopatky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 30.10.2013 22:52

a bevyšel by lépe nerezový tahokov než děrování laserem?

Ale stírání by muselo jít "po srsti".


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.54 (?), 31.10.2013 6:32

Zdravim Vás a děkuji za foto, mohl bych Vás ještě požádat o foto vnitřku pasirky bez síta jak máte udělaný odvod pecek, nejsem tak zdatny technik jako Vy a potřebuji vše co nejlepe vidět diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.46 (?), 4.11.2013 12:22

Zdravim, rad bych se take pripojil s prosbou o detailnejsi fotky, ten stroj vypada nadherne a funkcne :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.11.2013 12:38

viděl jste odšťavňovač ETA co se používá na přípravu šťávy například z rybízu? Tak na švestky ty dírky musí být tak malé, aby jimi neprošla pecky a tak velké, aby dužina i se slupkami bez zbytečného zdržování prošla ven. Kvasové švestky jsou hodně měkké, tak nepotřebujete takový tlak, jako u rybízu = často stačí míchadlo. Obecně lze také použít starou odstředivku ROMO, zvětšit otvory a kvasové švestky od pecek oddělit odstředěním.

Druhý princip odpeckovače je pro kompoty, kdy pecka je sevřena mezi dva nože a s nimi projde mezi dvěmi stíracími manžetami. Dužina sklouzne ze stíracích manžet do nádoby a pecka je pod manžetami uvolněna oddálením nožů od sebe a jejich návratem do násypky na ovoce. To je pak opravdu složitý stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika