Obnovení kvasu



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 1.101 (?) 
29.12.2017 23:52, zobrazeno: 20096x

Zdarec paliči.

Mate někdo recept na obnovu kvasu? Rád stim experimentuji a chci se zeptat zdali máte někdo zkušenosti s druhákem.

diky M. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 208.61 (?), 30.12.2017 11:59

A proč byste to dělal? Pro sebe asi ne, takže to bude pro ostatní, a to se na mne nikdo nezlobte, není fér, ne-li podvod. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.252 (?), 30.12.2017 13:04

Letos mám 30 litrů kvasu z 10 stromů. Celkem bída.  Tak proč to nevyzkoušet. Slivovici mám pro sebe... Ne na prodej. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.156 (?), 3.1.2018 11:08

Zdar, Všechno se má zkusit. Málo kdo má odvahu a chuť se k tomu přiznat. Udělal jsem to tak: po prvním pálení do teplého jsem dal na 100l 20 kg cukru. Téměř okamžitě to začalo kvasit, a brzo to vykvasilo. Nateklo asi 15 l 50% moku. Po naležením to nebylo špatné. Porovnání s tím co se prodává za velké peníze v obchodech jednoznačně lepší. To by bylo, ale na jinou diskusi. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.1.2018 11:17

Pálenka z cukru.  V zemích bývalé SSSR oblíbené pití. Nároky konzumentů lihovin se různí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 3.1.2018 13:00

Tak čistej líh. Vodka není nic jiného wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.17 (?), 4.1.2018 0:52

Díky za odpověď.

Presne tak nějak jsem si myslel že to bude fungovat :) no letos už to kašlu... Další sezónu otestuji. Jinak nemyslete si že to co pijete v hospodách a kupujete v lahvích je něco lepšího.. M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.206 (?), 4.1.2018 9:21
Taky přidám svou zkušenost. Druháky jsem pálil z švestek, jablek, višní a hrušek. Mám totiž kamaráda důchodce s nízkým důchodem a jeho produkce mu nestačí pokrýt potřeby, takže je vděčný za cokoliv. Když pálím pálenku, tak lepší druhou půlku předku odebírám do druháku, tu první horší půlku dávám do ostřikovače. A pálení končívám někde nad 60% a do asi 50% odebírám dokap, který dávám do druháku rovněž. Višně a hrušky pálívám tak po 3-4 týdnech. Výpal z višní scedím a šťávu, která má ještě i trochu cukru znova zakvasím s přidaným cukrem a kvasinkami. Opět kvasím cca. 3 týdny. Vypálím a do lutru přidám odebraný předek a dokap, naředím na 30% a po pár dnech pálím. Druhák z višní je výborná pálenka. Vím, to o své tvrdí každý))) ale tato opravdu je. Kdyby někdo nevěřil, klidně zašlu vzorek. Zrovna tak druhák z hrušek je dobrý. Švestky a jablka pálívám tak cca po 8-10 týdnech a druháky nejsou už zas tak dobré. Ovšem kamarád si je naředí na nějakých 45% a ztrestá je taky) Jezdí ke mně známý z Moravy, který vozí meruňkovici a slivovici od jejich místního paliče. A světe div se, jsou to druháky na prodej pro „pražáka“ bratru 300 za litr. A místní palič má každý rok na auto. No a pak se stává, že mi někdo nabízí pravou domácí slivovičku z Moravy co koupil a mě se ježí všechny chlupy když si jen přivoním((( smolím to už podruhý, první pokus asi neprošel přes auditora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 4.1.2018 9:36

nemyslete si že to co kupujete v lahvích je něco lepšího..

To si tedy docela myslím. Záleží samozřejmě co a kde kupujete. K dostání jsou poměrně kvalitní destiláty, dokonce i tuzemské, ovšem v cenách 600Kč za litr, i víc. Náklady na ovocnou surovinu představují jen malou část výsledné ceny a tak nemá smysl ji nějak významně šidit.
    Stejně tak vyrobit druhák vína z hroznových výlisků je taky možné. Myslet si ovšem, že se takový nápoj kvalitou vyrovná přívlastkovým vínům z obchodní sítě, je bláhové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.156 (?), 7.1.2018 13:27

Tazatel se neptal co se pilo v SSSR, On o voze a vy o koze. Přečtěte si na vinětě složení těch drahých pálenek o kterých píšete.  Jsem si jistý, že kromě pěstitelských pálenic, pálenku jen z čistého ovoce nekoupíte.  Víte s čeho se pálí v lihovarech, a co se stím dělá? Víte co je syntetický líh a co se sním dělá? Máme v paměli metanolovou a lihovou aféru. O kvaliitě a cenách by bylo zajímavé téma. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika