Nákup drtiče jablek



Stránky: 1,  2   
acol2 - (2) - 12.162 (?) 
3.10.2012 20:24, zobrazeno: 28402x

Zdravím zahrádkáře, chystám se zakoupit nějaký menší drtič ovoce, konkrétně jablek na kvas. Ma internetu toho moc není, Shark se mi zdá drahý a domácích výrobců moc není. Našel jsem tohle, ale zdá se mi podle videa které je yotube je malá násypka, ovoce se musí půlit a krouhá poměrně velké kusy, drť je dost suchá, máte s tímto krouhačem někdo zkušenosti?

Drtic

Díky Milan

drtič
drtič
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.10.2012 8:09

Na kvas je to úplně jedno, čím drtíte. Suchost drti je způsobena ovocem, nikoli drtičem. Nicméně s tímto strojem zkušenosti nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.162 (?), 4.10.2012 23:27

Na nějakou velkou parádu to asi nebude, podle toho srovná s těmi jablky frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 5.10.2012 9:00

Pokud je ze snímku dostatečně patrné, je nutné do stolní desky vyřezat kruhový otvor, aby měla drť kam propadávat.Správné drcení je takové, kdy z jablek není ani kaše, ani řízky jako z řepy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 4.10.2012 8:43

Já to řeším ruční krouhačkou na řepu a jde to i na moštování tak by to mělo stačit i na kvašení :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.162 (?), 4.10.2012 23:24

optimální je když je to postrouhané tak aby z toho vytékala šťáva ale není zase dobré aby z toho byla kaše jako dětská přesnídávka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jezevec22 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 242.101 (?), 5.10.2012 8:34

Tento drtič mám a rád se podělím o zkušenosti.  Je vhodný pouze pro menší jablka, nebo se musí rozkrojit. Kusy nekrouhá velké, já jej používám pro moštování a drť suchá není.  Použitý motorek je zřejmě z dvoukotoučové brusky a trochu se zahřívá. Takže nevím zda by vydržel drtit jabka např. na celý sud -  já jej používám na nadrcení drtě do kýble a poté na chvíli vypínám a lisuji.  S drtičem jsem spokojený, pro mou potřebu nadrtit pro vylisování 20 - 25 litrů moštu plně dostačuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.25 (?), 26.10.2012 2:21

Mám.Koupil jsem jej a mohu hodnotit. Výhody: Lehký drtič, dobře se přenáší a přes destičku přímo drtí do nádoby. Po krátkém zapracování celkem spokojenost, nevýhody jsem výrobci oznámil a prej jsem byl první, co má připomínky:1/ na malé ovoce dobrý, na větší jablka malý průměr vlastního nože a tedy prostoru k drcení, skutečně se větší jablka musí nožem půlit..2/kvalita zpracování zejména nerezového řezného kotouče by mohla být lépe řešena, drť je docela hrubá, jsou to vlastně asi 2mm drobné plátky velikosti 2-3 cm2... 3/ motor má 2800 ot, ale je slabší, občas jej šprajclé větší jablko zastaví, takže větší násypka by nebyla k ničemu, dřevěným kolíkem je musím občas srovnat..4/ cena 3.200,-Kč je k použitému materiálu dost vysoká..Není to šroťák v pravém slova smyslu k dlouhému šrotování/použitý motorek z brusky se dost zahřívá/ ale při denním krátkodobém použití/sešrotovat denně popadaná jablka/ to je vítaný pomocník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
acol2 - (2) - 12.162 (?), 26.10.2012 22:46

Už jsem ho taky minulý týden koupil a potvrzuji přesně co jste napsal, nůž, tedy kotouč jsem trochu upravil, zmenšil jsem otvory, šrotuje trochu délé ale drť je menší a pouští tedy více šťávy udělal jsem dvě 2q bečky kvasu asi za 2 hodiny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.218 (?), 28.10.2012 9:58

Dobrý den, poradíte kde se dá koupit?

dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika