Meruňkový kvas



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
18.7.2019 12:16

Do jaké vínovice? Z meruňkového kvasu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 230.172 (?), 1.11.2015 12:14

Pane Stano, psal jsem to nahoře. Mám jen lutr a z něho je těžko soudit. Možná kdybych měl srovnání s lutrem z "rychlého" kvašení napsal bych víc.
*
Inspiroval mně k tomu p.Šlosar a taky letošní tropické léto. Lepší by měl ten produkt být v tom směru, že bouřlivým a rychlým kvašením je odnášená část ovocného aromatu. A uvádí se i jisté ztráty lihu.

(Pan Šlosar je příznivcem kvašení při nižších teplotách, některé kvasy chladí a já zas preferuji kvašení při vyšších teplotách).

Rafael. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.66 (?), 31.10.2015 22:17

Proti vyvolanému přetlaku oxidu C v sudu s víkem, stačí dát do víka /lidově frček/ gumičku, tak jak je na domácích vodárnách pro přisávání vzduchu do zásobníku/nádrže/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.7.2019 19:55

V minulosti už jsem zažil roztržení PET lahve s burčákem a následný úklid kuchyně. Tentokrát jsem něco podobného zažil i s meruňkami. Začal jsem sbírat měkké nevyužitelné meruňky do 10 litrové PET lahve než budou padat rychleji. Pak budu sbírat do soudku. Aby se tam nedostal kyslík, lahev jsem na začátku zavřel. Když jsem chtěl další den přidat čerstvé meruňky, nenapadlo mě, že je lahev tak hrozně natlakovaná. Silně natlakovaná lahev bývá tak baňatá, že obvykle spadne. Tahle udělala něco horšího. Po částečném povolení uzávěru se ozvala ohlušující rána a víko mě bolestivě střelilo do čela. Pěna mi stříkla i do očí, takže jsem nic neviděl. Chvíli jsem si myslel, že jsem zastřelen. Až tak za tři vteřiny mi došlo, že je to asi blbost a šel jsem se osprchovat. Takže přátelé, pozor na meruňky. V tomhle horku začínají plynovat velmi rychle.

Meruňkový kvas bublající
Meruňkový kvas bublající
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.7.2019 11:16

V noci byla bouřka, tak zase napadalo hodně meruněk. Dávám už víc pozor na kde co. Když musím strčit hlavu do sudu, raději zatajím dech, abych v něm neusnul.

Padané meruňky
Padané meruňky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?), 17.7.2019 13:23

je možné přidat vybůchné pecky z marhulí do 2D jak to asi bude chutnat?

Anebo pecky s třešní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dakota.F - (29) - 238.190 (?), 17.7.2019 19:05

Neber mě vážně jsem proti zdejším totální amatér.

Já bych to nedělal, ale někde jsem četl, že třeba někdo přidá cca. 20 pecek na kotel.Co je na tom pravdy opravdu nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.7.2019 19:42

Pálenku z meruněk - na rozdíl od švestek - aroma pecek nevylepší. Takže spíš bych před pálením pecky z kvasu odstranil, než je tam přidával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?), 18.7.2019 8:52

a dá se něco přidat, do té vínovice, na přepalování, aby to dostalo nějaké aroma?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 18.7.2019 12:16

Do jaké vínovice? Z meruňkového kvasu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?), 19.7.2019 8:37

sorry omlouvám se, je to z vína portugalské modré

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika