Kvasná ovocná sezóna 2018



host - 5.26 (?) 
12.8.2018 22:12, zobrazeno: 3483x

Měl bych takový dotaz na zkušené zakladatelé ovocných kvasů.
Možná divný, možná díky počasí a jeho změnám trpím nějakým klimatickým stihomanem, ale nějak mi přijde letos zvláštní, že:

-I přes horké dny a skoro "rozžhavené" plody švestkové kvasy mi kvasí oproti dlouholetým zkušenostem velmi lenivě. Vůbec nemají snahu pěnit jako obvykle když je mám ve stodole při venkovních teplotách. Ne, že by mi to vadilo, beru to jako klad protože nějaké bouřlivé kvašení u ovocných kvasů je nežádoucí. Ale je to divné protože něco takového se mi ještě nikdy nestalo.
(Píšu o kvasinkách přírodních, žijících na peckovinách, ne o nějakých přídávných).

-I přes veškerá opatření, na která jsem vždy velmi dbal, mám všude hejna octomilek a podobného sfinstfa. Dokonce se cpou i do kvasných uzávěrů takovým způsobem, že mám strach, že je ucpou.
*
Všimli jste si někdo letos něčeho podobného a abnormálního?

Rafael.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 13.8.2018 0:05
Dnes jsem nakladal hrušky a všiml jsem si asi milionu vos ale octomilky jsou u nás asi v normálu..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.103 (?), 13.8.2018 7:43

Kvasy musím skladovat venku, tak mám problém s přehříváním, pěny je plno.  Vosy i sršní krouží kolem sudů neustále. Octomilky samozřejmě, hlavně nad už vykvašenými.  Popadané ovoce je naproti tomu plné včel. Totéž na zralých broskvích ještě na stromě. Na jednom plodu 10 i více jedinců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 234.79 (?), 13.8.2018 8:13
Tak to je asi mazec kvas venku při tricitkach (((mám í ve sklepě přes 20 takže se s nimi dolů netahám a mám je v dílně při max 22 a i to už je myslím dost. Letos je to divný rok. Zjara to vypadalo dost dobře ale ta sahara vše pokazila(aspoň že i v tom suchu jsou maslovky) nechapu jak mohly tak krásné nárůst.
Máslovky
Máslovky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.26 (?), 13.8.2018 11:51

Včely už nemám, v doletové vzdálenosti žádný včelař není, tak nemůžu posoudit. Ale ještě jsem letos na ovoci neviděl žádnou vosu, žádného sršně, švestky nejsou okousané od plzáků apod.
I odrůdy náchylnější na šárku které jsem chtěl už dávno zlikvidovat bohatě zaplodily a mají použitelné plody.
Tak mě napadlo jestli to horké počasí nějak nezdecimovalo i ty kvasinky.
Jinak vyloženě sucho u mě není, občas prší a nedávno nepřetržitě i celou noc

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P. Šlosar - (14) - 236.138 (?), 13.8.2018 15:27

Zkuste přidat živnou sůl. Taky se mi osvědčil přídavek třetiny kávové lžičky granulovaného NPK na 100 l kvasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 13.8.2018 18:10

Bylo mi to podezřelé tak jsem hledal a našel toto a fakt tam něco o tom píší.

Biotechnologie v potravinářském průmyslu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.183 (?), 15.8.2018 1:54

Letošní kvasy budou většinou ze švestek částečně vařených. Spadlý plod, ležící nějakou dobu na slunci, nejde udržet v ruce, jak je horký. Nedivil bych se, kdyby ta teplota ty kvasinky zahubila. Věřím víc těm ze sáčku.  Měřil jste cukernatost?      Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika