Kvasinky a enzymy



host - 241.173 (?) 
9.9.2018 11:52, zobrazeno: 2395x
Zdravim. Doporucil by mi nekdo kvasinky pro naockovani kvasu trnek nebo durancii? Kvas bude ve sklepe pri teplote 10-17°C. Bude ve 200 L sudu. Take by me zajimalo, jestli muze nekdo, z vlastni zkusenosti, doporucit pektolyticky enzym pro durancie. Diky. JH
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 144.38 (?), 9.9.2018 14:42

Dobrý den. Nevím jakou značku kvasinek používám, dostávám je zdarma od majitele pálenice, kam jezdím pálit. Letos jsem dostal dokonce 3 dávky, protože je ovoce zajímavé množství. Napíšu svoji loňskou zkušenost. Dostal jsem kvasinky, ale nakonec jsem ovoce neměl, tak jsem kvasinky věnoval kamarádovi. Ten je použil poprvé v životě a ještě z pálenice nadšený volal, že pálení dopadlo naprosto parádně. Taky jsem jednou použil klasické pekařské droždí, přesně dle knížky o slivovici od známého bylinkáře. A taky jsem měl možnost použít pivovarské kvasinky, ty jsou nízkoteplotní. Opět s výborným výsledkem. Předem připravím zákvas v běžné velké sklenici od okurek, následně nasypu nasbírané ovoce do kádě a zcela ho rozmíchám zednickým míchadlem. Vleju zákvas, který stál doma zhruba dva dny, znovu zamíchám a pak už jen zvědavě sleduju, jak ušlechtilé kvasinky pracují na svém díle. To jsou slova mého učitele ještě na střední škole v předmětu vinařství. Závěrem, vůbec si dnes neumím představit, že bych svoje snažení kolem kvasu nechal jen na přírodě. Dnes mám kvasinky zadarmo, ale i když jsem je kupoval, cena byla humorná ve srovnání s cenou všeho dalšího, co je ke kvalitní pálence třeba. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika