Kvasinky a enzymy



host - 241.173 (?) 
9.9.2018 11:52, zobrazeno: 2409x
Zdravim. Doporucil by mi nekdo kvasinky pro naockovani kvasu trnek nebo durancii? Kvas bude ve sklepe pri teplote 10-17°C. Bude ve 200 L sudu. Take by me zajimalo, jestli muze nekdo, z vlastni zkusenosti, doporucit pektolyticky enzym pro durancie. Diky. JH
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 144.38 (?), 9.9.2018 14:42

Dobrý den. Nevím jakou značku kvasinek používám, dostávám je zdarma od majitele pálenice, kam jezdím pálit. Letos jsem dostal dokonce 3 dávky, protože je ovoce zajímavé množství. Napíšu svoji loňskou zkušenost. Dostal jsem kvasinky, ale nakonec jsem ovoce neměl, tak jsem kvasinky věnoval kamarádovi. Ten je použil poprvé v životě a ještě z pálenice nadšený volal, že pálení dopadlo naprosto parádně. Taky jsem jednou použil klasické pekařské droždí, přesně dle knížky o slivovici od známého bylinkáře. A taky jsem měl možnost použít pivovarské kvasinky, ty jsou nízkoteplotní. Opět s výborným výsledkem. Předem připravím zákvas v běžné velké sklenici od okurek, následně nasypu nasbírané ovoce do kádě a zcela ho rozmíchám zednickým míchadlem. Vleju zákvas, který stál doma zhruba dva dny, znovu zamíchám a pak už jen zvědavě sleduju, jak ušlechtilé kvasinky pracují na svém díle. To jsou slova mého učitele ještě na střední škole v předmětu vinařství. Závěrem, vůbec si dnes neumím představit, že bych svoje snažení kolem kvasu nechal jen na přírodě. Dnes mám kvasinky zadarmo, ale i když jsem je kupoval, cena byla humorná ve srovnání s cenou všeho dalšího, co je ke kvalitní pálence třeba. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika