Kvašení jablečného moštu



xdusv333 - (2) - 5.232 (?) 
15.10.2018 7:21, zobrazeno: 9306x

Dobrý den,

prosím o radu. Letos poprvé zkouším založení kvasu z jablečného moštu. Vždy jsme doma prováděli zakládání z jablečného rmutu. Založili jsme jablečný mošt o objemu 2x 180 litrů před 4 týdny, kde jablečný mošt měl počáteční cukernatost 13 %. Včera jsem zkoušel změřit a hodnota cukru byla 0,7 %. Měl bych už zavést do pálenice? Prosím o info, nerad bych aby nám vznikl ocet.

Děkuji velmi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 237.32 (?), 15.10.2018 12:07

0,7??? cim ste meral cukor? uz pod 5 je vacsninou kvas vykvaseny, takze okamzite chodte do palenice, ak je to pravda tych 0,7. potom napiste ako ste dopadol

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.232 (?), 15.10.2018 13:24

Zdravím, měřil jsem to klasickým cukroměr který má rozmezí 0-20%, a to tak, že jsem si do odměrného válce nalil kvas a potom vložil cukroměr, kde se hladina zastavila na hodnotě 0,7 %. Právě mě to docela udivovalo, že je to tak rychle vykvašené. Před dvěma roky nám rmut trval 10 týdnu a konečnou curknatost měl cca2,5%, tak právě jsem s těch 0,7% trochu překvapený. 

díky za info, dam potom vědět.

Vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
xdusv333 - (2) - 5.232 (?), 23.10.2018 7:07

Zdravím, tak nakonec vyteklo 33 litrů, včetně naředění na 51%. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.33 (?), 24.10.2018 8:34

Dobrý den,

letos bylo hodně jablek, takže jsem se rozhodl udělat pálenku z moštu.Cukernatost byla 14%(měřeno ponorným cukroměrěm).Nechtělo se mi jet do pálenice, kde mají sušené kvasinky, které kvasí téměř ihned. Sehnal jsem jen kvasinky vinka - nemám s nimi zkušenosti, namnožil jsem je podle návodu(nezvyklá doba 72 h). Po této době byl zákvas pěkně napěněný a vlil jsem ho do čerstvě vylisovaného moštu.Rozdílnost teploty moštu a zákvasu jsem dodržel.Překvapivě to pomalu kvasí(vršek lehce pění), po 2 týdnech je nakvašený mošt stále dost sladký. Byl jsem zvyklý na průběh bouřlivého kvašení, ale s těmito kvasinkami k němu nedošlo. Teplota cca 16 st. Jde mi o to, zda má někdo zkušenost s těmito kvasinkami.(vinka - hlubokoprokvášející, 1 sáček na 10 l moštu). Děkuji za reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.10.2018 9:55

Problém není v kvasinkách. Při 16 stupních nemůžete čekat bouřlivé kvašení, jedině snad ve velké nádobě, kde by se kvasící mošt sám zahřál. 
V teple kvasí bouřlivě za pár dní i mošt bez přidaných kvasinek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika